Trwa ładowanie...
d22jxh1

Vantage Development ma przedwstępną umowę sprzedaży spółki VD RETAIL II

Warszawa, 16.02.2016 (ISBnews) - Vantage Development podpisał przedwstępną umową sprzedaży 100% udziałów w VD RETAIL II sp. z o.o. która zrealizowała inwestycję komercyjną w postaci parku handlowego Galaktyka we Wrocławiu, podał deweloper. 

Share
d22jxh1

"Emitent zakłada zawarcie przyrzeczonej umowy do dnia 15 maja 2016 roku. O zawarciu umowy przyrzeczonej emitent poinformuje odrębnym raportem bieżącym. Pomiędzy kupującym, a emitentem nie istnieją powiązania" - czytamy w komunikacie.

Spółka zaznaczyła, że wartość zawartej umowy nie przekracza 10% kapitałów emitenta, a zbywane aktywa nie przekraczają wartości 10% kapitałów, jednak w ocenie zarządu zawarcie tej umowy może wpłynąć na cenę akcji. "Sprzedaż spółki z zakończoną inwestycją komercyjną stanowi kolejny etap realizacji inwestycji, który polega na uwolnieniu środków finansowych zaangażowanych w inwestycję. Środki te mogą zostać przeznaczone na realizację kolejnych inwestycji w grupie kapitałowej emitenta" - podała również spółka.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2014 r. miała 61,79 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d22jxh1

Podziel się opinią

Share
d22jxh1
d22jxh1