Trwa ładowanie...
d4nb3cd

Vantage Development zamierza wejść w grudniu na GPW

30.08. Warszawa (PAP) - Vantage Development, deweloper będący obecnie częścią spółki Impel, planuje wejście na warszawski parkiet w ostatnim miesiącu 2011 r. W zeszły piątek Impel...

Share
d4nb3cd

30.08. Warszawa (PAP) - Vantage Development, deweloper będący obecnie częścią spółki Impel, planuje wejście na warszawski parkiet w ostatnim miesiącu 2011 r. W zeszły piątek Impel złożył wniosek w sprawie debiutu do KNF. Za każdy walor Impelu akcjonariusze spółki otrzymają 3,2109 papierów dewelopera - poinformowali przedstawiciele obu spółek na konferencji prasowej.

"6 września podczas NWZA decyzję o podziale spółek muszą zatwierdzić akcjonariusze Impelu. W piątek złożyliśmy już stosowne dokumenty do KNF. Uważamy, że początek notowań Vantage nastąpi pod koniec IV kwartału. Za każdą akcję Impelu przysługuje 3,2109 akcji Vantage. Warto podkreślić, że będzie mieć miejsce wymiana akcji, a nie sprzedaż. To uniezależnia całą operację od zawirowań rynkowych" - powiedziała Danuta Czajka, wiceprezes Impelu.

"Podział będzie bez wpływu na wyniki obu spółek. Wydzieleniu Vantage nie towarzyszy emisja i pozyskanie kapitału. Podział nie zmieni wiele wewnętrznie dla spółek, natomiast naszym celem jest przedstawienie jasnego podziału naszej działalności inwestorom. Część z nich zrezygnuje z akcji w spółce deweloperskiej, a inni będą chcieli lokować swoje środki w tę działalność" - dodał Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impelu.

Przedstawiciele obu spółek uznają, że działalność deweloperska prowadzona przez Impel jest niedoszacowana przez inwestorów i ze względu na swoją specyfikę nie pasuje do pozostałych usług oferownych przez spółkę.

d4nb3cd

"Spotkania z inwestorami w sposób jednoznaczny wskazują na niedoszacowanie wartości działalności deweloperskiej w działalności outsourcingowej. W momencie wprowadzenia Vantage Development na GPW odblokuje się możliwość rynkowego pomiaru jej rezultatów" - powiedziała Czajka.

Vantage Development jest spółką działającą na rynku wrocławskim. Jej bank ziemi składa się z 40 ha położonych zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Spółka realizuje projekty zarówno mieszkaniowe jak i biurowe. (PAP)

mso/ asa/

d4nb3cd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4nb3cd
d4nb3cd