Trwa ładowanie...
d1lw1va

W BBN o energii atomowej (komunikat)

...

d1lw1va
d1lw1va

10.12. Warszawa - BBN informuje:

Energetyka atomowa jest ważnym perspektywicznie elementem systemu bezpieczeństwa energetycznego Polski. O programie budowy elektrowni atomowych w Polsce oraz jego konsekwencjach dla bezpieczeństwa narodowego dyskutowano w czasie seminarium eksperckiego, zorganizowanego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w poniedziałek 10 grudnia 2012 r. Spotkanie prowadził minister Stanisław Koziej.

Koncepcję budowy elektrowni atomowej omawiano w kontekście interesów i celów strategicznych państwa, zdefiniowanych w Strategicznym Przeglądzie Bezpieczeństwa Narodowego. Podstawowym z nich jest zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju. O jego realizacji rozmawiano w kontekście szans, wyzwań, ryzyka i zagrożeń, a także strategicznej koncepcji działania państwa oraz sposobów przygotowywania koniecznych do tego zasobów i infrastruktury, jako ogniw systemu bezpieczeństwa energetycznego.

Uczestnicy seminarium odnieśli się m.in. do nakreślonych w SPBN długookresowych zadań niezbędnych dla wzmocnienia bezpieczeństwa państwa. Chodzi w nich o budowę zrównoważonego systemu energetycznego, który powinien być połączeniem energetyki tradycyjnej oraz niekonwencjonalnej.

d1lw1va

Na seminarium zaproszeni zostali m.in. prof. Jacek Jagielski z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych, prof. Janusz Lewandowski z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, dr Paweł Krajewski z Centralnego Laboratorium Ochrony Radiologicznej, dr Łukasz Tolak z Collegium Civitas, Tomasz Jackowski z Zakładu Energetyki Jądrowej Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku oraz przedstawiciele Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Gospodarki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1lw1va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lw1va