Trwa ładowanie...

W czerwcu koniec remontu Okęcia?

Prawie pięć lat po terminie dobiega końca rozbudowa Lotniska im. F. Chopina. Robotnicy kończą właśnie ostatnią część - pirs południowy i centralny w pobliżu dawnego terminalu Etiuda. Podobnie jak ona, pirs będzie docelowo obsługiwał tanie linie lotnicze.

Share
W czerwcu koniec remontu Okęcia?
Źródło: Polska Metropolia Warszawska
d3te2n0

Liczba rękawów, przez które przechodzi się do samolotu, zwiększy się z 15 do 27, ale część z nich na razie nie będzie jeszcze używana. Dzięki temu pasażerowie rzadziej zmuszeni będą do wsiadania do samolotu z płyty lotniska. Wynajęcie rękawa zależy od linii lotniczych, które przy mniejszych lotach korzystały z autobusów jako tańszej opcji. Władze portów lotniczych zastrzegają jednak, że różnica w cenie rękawa i autobusu będzie tak niewielka, że na przeszkodzie wynajęciu rękawa może stać wyłącznie brak wolnych. Ale do takiej sytuacji raczej nie powinno dojść.

W nowym pirsie poczekamy na odlot samolotu, ale największą nowością będzie znajdująca się tam palarnia, na której brak narzekali dotychczas pasażerowie odlatujący z Okęcia.

Choć koniec rozbudowy lotniska zapowiadany już na czerwiec jest świetną wiadomością dla pasażerów, nie sposób nie zauważyć, że następuje on z pięcioletnim poślizgiem. Nowy terminal miał być już w całości gotowy do 2006 r. Tak zapewniało hiszpańsko-polskie konsorcjum Ferrovial-Budimex-Lamela, które po roku zostało wyrzucone z placu budowy. Terminal w zeszłym roku kończył Hochtief z Niemiec.

Polecamy także w wydaniu internetowym: W czerwcu koniec remontu Okęcia?

d3te2n0

Podziel się opinią

Share
d3te2n0
d3te2n0