Trwa ładowanie...
d36qd4b

W gospodarce widoczne są objawy spowolnienia - Fed

08.09. Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Wzrost w gospodarce amerykańskiej wciąż się utrzymuje, jednak jego tempo uległo widocznemu spowolnieniu w ostatnich dwóch miesiącach - podał Fed...

d36qd4b
d36qd4b

08.09. Waszyngton (PAP/Bloomberg) - Wzrost w gospodarce amerykańskiej wciąż się utrzymuje, jednak jego tempo uległo widocznemu spowolnieniu w ostatnich dwóch miesiącach - podał Fed w środę w raporcie "Beige Book" (Beżowa Księga) o kondycji gospodarki USA w poszczególnych regionach kraju.

Pięć z oddziałów Fedu określiło sytuację gospodarczą w swoich regionach jako "wzrost gospodarczy w ograniczonym tempie" dwa oddziały Fedu rozwój sytuacji w regionach oceniło jako "pozytywny" lub wykazujący "poprawę netto". Pięć pozostałych oddziałów natomiast warunki gospodarcze określiło jako "mieszane lub ulegające pogorszeniu".

Fed podkreślił jednocześnie, że o ile ożywienie w USA uległo spowolnieniu to gospodarka nie wpada ponownie w fazę recesji.

Produkcja przemysłowa w USA wzrastała w ostatnich dwóch miesiącach, w części z regionów spadło jednak tempo ekspansji przemysłowej - napisano w raporcie.

Fed ocenił, że "generalnie zwiększają się wydatki konsumentów", wciąż słaba jest jednak sytuacja na rynku nieruchomości gdzie widoczny jest dalszy spadek w sprzedaży domów, wciąż bardzo niski jest również popyt na nieruchomości komercyjne.

Następne posiedzenie Fed, na którym zapadnie decyzja o stopach procentowych, odbędzie się 21 września. (PAP)

wst/ ana/

d36qd4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36qd4b