Trwa ładowanie...

W internecie sprawdzisz, czy twój dowód jest gotowy

Portal MSW będzie zawierać w jednym miejscu wszystkie e-usługi MSW, w tym również te dotyczące dowodu osobistego.

Share
W internecie sprawdzisz, czy twój dowód jest gotowy
Źródło: WP.PL, Fot: MSW
d3ni1wj

Złożyłeś wniosek o nowy dowód osobisty? Chcesz sprawdzić, czy jest już gotowy do odbioru? Nie musisz już iść do urzędu, by się tego dowiedzieć. Sprawdzisz to na stronie www.obywatel.gov.pl

Nowy dowód osobisty możesz odebrać w terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku, jednak zazwyczaj dowód jest gotowy wcześniej. Tylko w szczególnych przypadkach termin może zostać wydłużony. Jak sprawdzić, czy możemy już odebrać nasz dokument tożsamości?

Nie musimy wychodzić z domu, by się tego dowiedzieć. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło e-usługę, która pozwoli to sprawdzić on-line. Wystarczy wejść na stronę www.obywatel.gov.pl. To portal, który będzie zawierać w jednym miejscu wszystkie e-usługi MSW, w tym również te dotyczące dowodu osobistego.

d3ni1wj

W zakładce "Dowody osobiste" została uruchomiona e-usługa, pozwalająca sprawdzić, czy dokument został już przygotowany. Wystarczy wpisać numer zawarty na potwierdzeniu złożenia wniosku, który wcześniej otrzymaliśmy w urzędzie. Odpowiedź od razu pojawi się na ekranie. Usługa jest bezpłatna i nie wymaga dodatkowego logowania.

Portal Obywatel.gov.pl

Portal to kompendium wiedzy o informacjach i e-usługach z zakresu m.in. ewidencji ludności i aktów stanu cywilnego. To także serwis, zawierający e-usługi, np. te związane z Rejestrem Dowodów Osobistych, ale również e-usługi "Historia Pojazdu", "Bezpieczny Autobus" czy "CEPiK 2.0". W kolejnych miesiącach serwis ten będzie rozwijany o kolejne informacje i e-usługi dla obywateli.

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj