Trwa ładowanie...
d3gm7yy

W MSW kącik rodzica

Pokój dla rodzica z dzieckiem jest wyposażony w sprzęt biurowy oraz kącik zabaw dla dzieci. Dzięki temu ułatwieniu pracownicy, którzy w wyjątkowych sytuacjach nie mają z kim pozostawić swoich pociech
Share
W MSW kącik rodzica
d3gm7yy

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło specjalny, przyjazny rodzicom i ich dzieciom pokój do pracy. Pokój dla rodzica z dzieckiem jest wyposażony w sprzęt biurowy oraz kącik zabaw dla dzieci. Dzięki temu ułatwieniu pracownicy, którzy w wyjątkowych sytuacjach nie mają z kim pozostawić swoich pociech - mogą zabrać je ze sobą do pracy. Rodzice w pracy, dzieci - też

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych przygotowano i udostępniono specjalny pokój, przystosowany do pracujących rodziców. Rodzice, którzy nie mają z kim pozostawić swoich pociech, a ich praca w urzędzie jest niezbędna, mogą pracować w specjalnym pomieszczeniu, wyposażonym w sprzęt biurowy dla pracowników i kącik zabaw dla dzieci. W pokoju znajduje się także miejsce dla mam karmiących piersią.

Estetyczne, kolorowe i przyjazne (nie tylko najmłodszym pociechom, bo i tym starszym) wnętrze, odpowiednio przygotowane stanowiska pracy dla rodziców oraz miejsce wypoczynku dla pracujących przyszłych matek - pozwalają pogodzić pracę z obowiązkiem opieki nad dzieckiem w nagłych sytuacjach.

d3gm7yy

Z pokoju mogą korzystać wszyscy rodzice, którym sytuacja losowa nie pozwoliła danego dnia na pozostawienie dziecka pod opieką najbliższych lub przedszkola. Takie rozwiązanie pomaga im, chociaż na kilka godzin znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji. A wakacje to okres szczególnie trudny dla pracujących rodziców. Często rodzic jest zmuszony zabrać dziecko do biura, w którym pracują inne osoby. Dlatego przebywanie z pociechą i jednoczesne wykonywanie obowiązków służbowych w specjalnie przygotowanym do tego celu pokoju, jest alternatywą przy niespodziewanych zmianach planów. To także rozwiązanie przydatne i pozwalające realizować zadania bez stresu dla rodzica, jak i pozostałych współpracowników.

Pokój dla rodzica z dzieckiem znajduje się na parterze w budynku ministerstwa przy ul. Stefana Batorego 5. Znajdują się w nim dwa stanowiska pracy wyposażone w komputery oraz miejsce do zabawy dla dzieci.

Elastyczny czas pracy w MSW

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wprowadziło dla swoich pracowników system elastycznego czasu pracy. Pracownicy mogą - w porozumieniu z przełożonym - ustalić godziny pracy, czyli określić czas przyjścia oraz jej zakończenia. Z takiej możliwości, czyli wcześniejszego lub późniejszego przyjścia lub wyjścia z pracy, skorzystało do tej pory łącznie 2/3 pracowników ministerstwa.

d3gm7yy

Urząd działa jak dotychczas, od poniedziałku do piątku, a pracownicy pracują 40 godzin tygodniowo, ale w systemie elastycznego czasu pracy. Godziny przyjścia do pracy i zakończenia jej są określane, w porozumieniu z przełożonym, a czas pracy planowany jest z tygodniowym wyprzedzeniem.

Tym samym przestały obowiązywać stałe godziny rozpoczynania i zakończenia pracy urzędu. Za zapewnienie ciągłości pracy, w godzinach 8.15-16.15, odpowiadają m.in. osoby koordynujące pracą danej komórki organizacyjnej.

Elastyczny czas pracy spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród pracowników. W badaniu przeprowadzonym wewnątrz urzędu, pracownicy bardzo dobrze ocenili wprowadzone usprawnienie.

Decyzja o elastycznym czasie pracy została podjęta przez dyrektora generalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wcześniej projekt został uzgodniony z Zarządem Związków Zawodowych Pracowników Cywilnych MSW.

Elastyczny czas pracy obowiązuje w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych od czerwca 2012 roku.

Niepewność w pracy. Jak spokojnie przeżyć osiem godzin!

d3gm7yy

Podziel się opinią

Share
d3gm7yy
d3gm7yy