Trwa ładowanie...

W oczekiwaniu na dane

W poniedziałek inwestorzy poznają odczyty PMI dla przemysłu z kluczowych gospodarek w Unii Europejskiej. Rynki mogą jednak je zignorować czekając na publikacje ważniejszych danych makroekonomicznych z Niemiec i strefy euro, które zostaną przedstawione we wtorek i środę.

Share
W oczekiwaniu na dane
Źródło: Noble Markets
d1vpvr7

W nocy z niedzieli na poniedziałek rynek eurodolara otworzył się na powyżej piątkowego zamknięcia z luką ok. 24 pipsów. Po szybkim utworzeniu ekstremum na poziomie 1,3376 USD para skierowała się na południe. W poniedziałek o godz. 8.00 czasu warszawskiego inwestorzy płacili za euro ok. 1,3345 USD. Najbliższymi poziomami wsparcia i oporu są odpowiednio kursy 1,3324 USD oraz 1,3376 USD. Od połowy marca para porusza się we wzrostowym kanale. Ostatnie minimum dotykające dolnego ograniczenia kanału zostało utworzone w ubiegły czwartek. Kurs zatrzymał się na poziomie 1,3253 USD i skierował się na północ. Średnioterminowym celem może być 1,3405 USD, a później 1,34473 USD, co wynika z zasięgów Fibonacciego ostatniego impulsu wzrostowego. Taki scenariusz może zostać zanegowany, jeżeli kurs pary euro-dolar skierowałby się na południe i przekroczył dolne ograniczenie kanału, które obecnie wynosi ok. 1,3313 USD. W poniedziałek na rynku może panować marazm, ponieważ inwestorzy mogą czekać na jutrzejszy protokół z
posiedzenia FOMC oraz środowe i czwartkowe dane ze strefy euro (finalny odczyt PKB, inflacja producencka, sprzedaż detaliczna)
i Niemiec (zamówienia w przemyśle).

Złoty w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznacznie osłabił się do głównych walut . W poniedziałek ok godz. 8.00 czasu warszawskiego inwestorzy płacili za euro ok. 4,1361 PLN oraz za dolara ok. 3,0975 PLN. Na notowania złotego wpływ może mieć publikacja indeksu PMI dla polskiego przemysłu. Ekonomiści spodziewają sie odczytu na poziomie 49,65 punktu. Nie bez znaczenia będą także notowania eurodolara – ewentualne umocnienie się euro do dolara może pomóc złotemu. Najbliższym wsparciem na parze euro-złoty jest poziom 4,1244 PLN. W przypadku rynku dolar-złoty jest to kurs 3,0866 PLN.

W poniedziałek inwestorzy poznają odczytu indeksu PMI dla przemysłu z największych gospodarek w Europie (Francji, Niemiec oraz całej strefy euro) oraz dla niektórych krajów PIIGS (Hiszpania, Włochy, Grecja). Zostanie również opublikowana dynamika sprzedaży detalicznej w Szwajcarii za luty. Ekonomiści spodziewają się odczytu na poziomie 3,2 proc. r/r.

Radosław Wierzbicki
NOBLE Markets

d1vpvr7

Podziel się opinią

Share
d1vpvr7
d1vpvr7