Trwa ładowanie...

W oczekiwaniu na Fed

Wątpliwości nie budzi fakt, że oczy inwestorów w dniu dzisiejszym będą zwrócone na grudniowy komunikat Fed, najnowsze projekcje makroekonomiczne oraz konferencję prasową Janett Yellen. Najwięcej uwagi oczywiście będzie przykuwał tzw. dots chart, który przedstawia indywidulane prognozy członków FOMC dotyczące kształtowania się stóp procentowych w przyszłości oraz treść samego komunikatu.

W oczekiwaniu na FedŹródło: WP.PL
d1sbiju
d1sbiju

Część uczestników rynku oczekuje bowiem, że z protokołu po posiedzeniu zostanie usunięty zwrot odnoszący się do okresu w jakim stopy procentowe będą utrzymywane na niskim poziomie. Byłby to oczywisty sygnał dla rynku, że pierwsza podwyżka stóp procentowych zbliża się już dużymi krokami, co z kolei powinno być pozytywnym impulsem dla dolara. Argumentem do zmiany retoryki jest fakt, że publikowane dane z amerykańskiego rynku pracy w ostatnim czasie są bardzo dobre. Co więcej generalnie dane z gospodarki amerykańskiej są dobre i potwierdzają ożywienie koniunktury, co pomimo faktu, iż inflacja bazowa kształtuje się poniżej celu na poziomie 2,0%, powinno sprzyjać decyzji o zacieśnianiu polityki monetarnej w przyszłym roku. Już wcześniej Fed akcentował, że czynnikiem decydującym o terminie zwiększania kosztu pieniądza będą publikowane dane. Z drugiej strony Fed może pozostać bardziej zachowawczy i w obawie przed silna reakcja rynku wstrzymać się ze zmianami komunikatu do przyszłego roku.

W oczekiwaniu na to wydarzenie zostały opublikowane notatki z ostatniego posiedzenia Banku Anglii. Stosunkiem głosów 7:2 członkowie MPC głosowali za utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie 0,5%. Argumentem za utrzymaniem kosztu pieniądza był niewystarczający wzrost płac by rozbudzić obawy o perspektywy dla inflacji w średnim terminie. GBPUSD w dalszym ciągu pozostaje w zakresie konsolidacji.

EURUSD

Korekta wzrostowa na eurodolarze rozszerzyła się w dniu wczorajszym w okolice strefy oporu w rejonie 1,2565, którą wyznaczały dwa istotne poziomu geometryczne – 50% zniesienie Fib całości fali spadkowej z poziomu 1,2886 oraz projekcja 127,2% całości maksymalnej korekty wzrostowej w całym ruchu spadkowym zapoczątkowany w dniu 15.10.2014 roku. Para wybroniła ten poziom , co stało się impulsem do powrotu do spadków mając na uwadze fakt, że w dalszym ciągu dominującym trendem w średnim i długim terminie pozostaje trend spadkowy. Najbliższe wsparcie w postaci 100-okresowej średniej EMA na wykresie 4h znajduje się na poziomie 1,2430.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d1sbiju

USDPLN

USDPLN powrócił do trendu wzrostowego. Para ponownie handlowana jest powyżej chmury ichimoku na wykresie H4, co z technicznego punktu widzenia sprzyja testowi maksimum lokalnego z 8.X.2014 r. Wyjście powyżej poziomu 3,3984 przy sprzyjających warunkach może stać się impulsem do powrotu w okolice 3,4220. Oczywiście pod drodze para będzie musiała uporać się jeszcze z kilkoma ważnymi poziomami cenowymi. Górnego ograniczenia chmury wyznacza wsparcie na poziomie 3,3670.
[ USDPLN

]( http://finanse.wp.pl/w1,USD,w2,PLN,notowania-waluty-online-waluta.html )

Anna Wrzesińska

d1sbiju

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

d1sbiju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sbiju