Trwa ładowanie...

W oczekiwaniu na komunikat FOMC

Podczas wtorkowej sesji dominowały mieszane publikacje z gospodarki amerykańskiej, które ostatecznie przyczyniły się do osłabienia dolara względem innych walut. Bardzo dobre dane z rynku nieruchomości w USA oraz wyższy niż oczekiwano wstępny odczyt indeksu PMI dla sektora usług kontrastowały z rozczarowującymi danymi na temat zamówień na dobra trwałego użytku.

Share
W oczekiwaniu na komunikat FOMC
Źródło: WP.PL
dt4j6m9

Zamówienia spadły w grudniu o 3,4% w ujęciu miesięcznym wobec prognozowanego wzrostu o 0,5%. Spadek o 0,8% w ujęciu miesięcznym zanotowały także zamówienia na dobra trwałego użytku bez transportu podczas gdy konsensus rynkowy zakładał wzrost o 0,6% miesiąc do miesiąca. W poprawie sentymentu do dolara nie pomógł rewelacyjny odczyt indeksu zaufania amerykańskich konsumentów. Wskaźnik Conference Board wzrósł w styczniu do 102,9 pkt. z 93,1 pkt. po rewizji.

Dzisiaj w nocy zostały opublikowane dane z gospodarki australijskiej odnośnie inflacji CPI. Inflacja bazowa wzrosła o 0,7% w ujęciu kwartalnym wobec oczekiwanego wzrostu o 0,5% , a także o 2,2% w skali roku. Wzrost inflacji bazowej powyżej oczekiwań zmniejsza prawdopodobieństwo cięcia stóp procentowych przez Bank Rezerw Australii w przyszłym tygodniu. Waluta australijska pozytywnie zareagowała na te dane.

Rynki oczekują na dzisiejszy komunikat po posiedzeniu Fed. Nie oczekuje się zmian w parametrach polityki monetarnej. Wydźwięk komunikatu powinien pozostać jastrzębi, jednak istnieje ryzyko, że członkowie FOMC odniosą się do silnej aprecjacji dolara od czasu grudniowego posiedzenia a także mieszanych danych publikowanych w ostatnim czasie z gospodarki amerykańskiej, co może stać się argumentem dla bardziej gołębiego skrzydła za opóźnieniem decyzji o pierwszej podwyżce stóp procentowych w USA. Jeśli komunikat w jakiś sposób zaskoczy, to możemy obserwować większą zmienność na dolarze.

dt4j6m9

EURUSD

Korekta wzrostowa na eurodolarze wyhamowała na poziomie 1,1421 wynikającym ze zrównania się obecnej korekty wzrostowej z poprzednią korektą wzrostową z poziomu 1,2246 na 1,2569. Dodatkowo wzrosty wyhamowały tuż poniżej oporu w rejonie 1,1442-1,1453 wynikającym ze 23,6% zniesienia Fib całości fali spadkowej z poziomu 1,2569 oraz 61,8% zniesienia Fib całości fali spadkowej z poziomu 1,1679. Jeśli parze nie uda się wybić powyżej wspomnianej strefy oporu, to należy oczekiwać powrotu do trendu spadkowego. Najbliższe wsparcie w postaci minimum lokalnego z wczoraj znajduje się na poziomie 1,1223.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

USDJPY

USDJPY w dalszym ciągu handlowany jest z zakresie wyznaczonym przez formację trójkąta. Para obecnie zbliża się w okolice dolnego ograniczenia trójkąta, które obecnie wyznacza wsparcie na poziomie 117,40 jenów za dolara. Najbliższy opór w postaci 50-okresowej średniej EMA znajduje się na poziomie 117,95, natomiast zbiegające się ze sobą średnie 100- i 200- okresowa wyznaczają opór w rejonie 118,15. Dodatkowo na wykresie w skali dziennej ma szanse zrealizować się wciąż układ spadkowy na USDJPY w średnim terminie pod warunkiem, że notowania USDJPY utrzymają się poniżej oporu na poziomie 118,85 w postaci 61,8% zniesienia Fib całości impulsu spadkowego z poziomu 120,81.
[ USDJPY

]( http://finanse.wp.pl/w1,USD,w2,JPY,notowania-waluty-online-waluta.html )

dt4j6m9

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

dt4j6m9

Podziel się opinią

Share
dt4j6m9
dt4j6m9