Trwa ładowanie...
transport
04-11-2010 05:10

W PKP bez zmian

Dopiero za miesiąc na stronie PKP pojawi się nowy rozkład jazdy pociągów i będzie można zaplanować podróż na Sylwestra - dowiaduje się "Życie Warszawy".

W PKP bez zmianŹródło: Jupiterimages
dzmhfky
dzmhfky

To uciążliwe dla niektórych osób, które już teraz chciałyby kupić sobie bilety. Zresztą sprawa nie dotyczy tylko ostatniego dnia roku.

Nowy rozkład wchodzi w życie 12 grudnia, zaś kolejarze o zmianach mają obowiązek poinformowania pasażerów najpóźniej tydzień wcześniej. Nie znajdziemy więc informacji o pociągach na święta czy Sylwestra na stronie internetowej PKP, pod numerem infolinii PKP InterCity czy w kasach biletowych.

Ale podróż można zaplanować dzięki serwisowi internetowemu niemieckich kolei. Strona ma również polskojęzyczną wersję, gdyż jest bardzo popularna wśród naszych rodaków. Można na niej znaleźć nawet lokalne połączenia.

U naszych zachodnich sąsiadów obowiązuje zasada informowania o nowym rozkładzie jazdy najpóźniej sześć tygodni przed jego wejściem w życie. Polscy kolejarze tłumaczą, że mogą jeszcze nastąpić jakieś zmiany. Jednak stanowią one zwykle maksimum 3 - 4 proc. wszystkich pociągów.

Inne filozofia i inne podejście do pasażerów. Pewnie dlatego ludzie w Niemczech zdecydowanie chętniej niż u nas jeżdżą pociągami - kończy "Życie Warszawy".

dzmhfky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzmhfky