Trwa ładowanie...

W tej branży tylko z dyplomem

Z przeprowadzonej przez portal kariery monsterpolska.pl analizy wynika, że pracodawcy z branży przemysłowej poszukują osób wykształconych. 84% ogłoszeń o pracę zawiera warunek ukończenia wyższej uczelni. Taka sama liczba firm wymaga od kandydatów znajomości języka angielskiego.

Share
W tej branży tylko z dyplomemŹródło: thinkstock
diftf5c

W 80% analizowanych ogłoszeń wymagane jest minimum 2-letnie doświadczenie, a w 48% specjalistyczna wiedza, taką jak znajomość systemów jakości, czy systemów takich jak CAD, PLC, ERP. Często występującym kryterium, pojawiającym się w 24% ofertach jest znajomość obsługi komputera.

Ponadto, w branży przemysłowej liczy się samodzielność (20% ogłoszeń), umiejętność pracy pod presją czasu (16%) oraz w przypadku 12% ofert dobra organizacja.

Pracodawcy najchętniej szukają osób na stanowiska menadżerskie (28% ofert). 20% ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl to posady dla specjalistów, a 16% firm poszukuje kierowników.

diftf5c

Ogłoszenia na stanowiska inżynierskie oprócz wyższego wykształcenia, doświadczenia oraz znajomości języka angielskiego, zawierają konieczność posiadania umiejętności pracy zespołowej. Natomiast przyszli kierownicy muszą mieć zdolność strategicznego myślenia oraz zarządzania. Ponadto, na tym stanowisku liczy się biegła obsługa komputera.

Wśród pozostałych kryteriów stawianych przed kandydatami znalazło się posiadanie prawa jazdy (12% ogłoszeń) oraz znajomość branży (12%).

www.monsterpolska.pl

Informacje dodatkowe:

diftf5c

Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu monsterpolska.pl.

monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) to część największego na świecie serwisu kariery monster.com. W Polsce firma jest obecna już od 1999 roku, wcześniej jako jobpilot.pl. Celem monsterpolska.pl jest ułatwienie kontaktu pomiędzy prężnie rozwijającymi się firmami a profesjonalistami. Pracobiorcom, serwis monsterpolska.pl oferuje możliwości rozwoju i kierowania swoją karierą zawodową. Pracodawcom ułatwia poszukiwanie wykwalifikowanych kandydatów. Jest to możliwie dzięki nowoczesnym technologiom i innowacyjnym usługom, usprawniającym proces rekrutacji.

diftf5c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diftf5c