Trwa ładowanie...

Walka z bezrobociem młodych to priorytet

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował w piątek, że jego
priorytetem jest walka z bezrobociem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Podkreślił, że konieczne jest
znalezienie mechanizmów dla wspierania tej właśnie grupy.

Walka z bezrobociem młodych to priorytet
d21c6bz
d21c6bz

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował w piątek, że jego priorytetem jest walka z bezrobociem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Podkreślił, że konieczne jest znalezienie mechanizmów dla wspierania tej właśnie grupy.

"To jest dla mnie priorytet, zadanie, żeby walczyć z bezrobociem szczególnie wśród osób młodych, które włożyły dużo starań w zdobycie wiedzy, w zdobycie dobrego wykształcenia" - powiedział dziennikarzom Kosiniak-Kamysz po piątkowym expose premiera.

Odnosząc się do wysokości stopy bezrobocia szacowanej przez resort pracy w październiku na 11,8 proc., powiedział, że to normalna tendencja o tej porze roku. "Zdajemy sobie sprawę, że w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy kończą się prace sezonowe, bezrobocie wzrasta" - dodał.

Pytany o expose premiera, nowy minister pracy powiedział: "Bardzo ważne jest to, co premier mówił, że w czasach trudnych, w czasach kryzysu musimy dbać o sprawiedliwość społeczną, musimy dbać o tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji i na nich nie będą spadały nowe obciążenia. Myślę, że to bardzo ważne dla mnie, jako szefa resortu pracy i polityki społecznej, przesłanie pana premiera".

Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że od razu zobowiąże dyrektorów pracujących w resorcie do zdania mu raportów i analiz dotyczących postępu prac legislacyjnych prowadzonych w ministerstwie.

d21c6bz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21c6bz