Trwa ładowanie...

Ważny tydzień

Dzisiejsza sesja otwiera ważny tydzień dla rynku, gdyż wypełniony on będzie wydarzeniami i publikacjami, które zdecydować mogą o nastrojach w najbliższym miesiącu. Notowania zdominowały były więc przez atmosferę wyczekiwania, niekiedy nerwowego.

Ważny tydzieńŹródło: GPW
d3pk9vg
d3pk9vg

Ten tydzień zakończy miesiąc lipiec i rozpocznie sierpień, co z perspektywy polskiego inwestora jest o tyle ważne, że z końcem miesiąca zamknięte zostanie okno transferowe pomiędzy ZUS’em a OFE. Wiele osób uważa, że to wydarzenie symbolicznie zakończy okres negatywnego wpływu funduszy emerytalnych na rynek. Niekoniecznie tak musi być, gdyż OFE nagle z dniem 1 sierpnia akcji nie zaczną kupować, ale przynajmniej będzie widomo ile osób i związanych z nimi przyszłych środków pozostanie w II filarze.

Na arenie europejskiej wyjaśnić się ma kwestia sankcji jaką UE nałoży na Rosję. Doniesienia z Brukseli i Berlina mówią, że spodziewać się można jeszcze niedawno trudnych do wyobrażenia sankcji sektorowych. Byłby to niemały cios dla gospodarki Rosji oraz przede wszystkim Niemiec. Z kolei w przypadku USA, opublikowane zostaną ważne dane o rynku pracy i dynamice zmiany PKB, co okraszone zostanie komunikatem ze strony Rezerwy Federalnej. Taki zbiór jest zapowiedzią niemałych atrakcji, których przedsmak dzisiaj selektywnie można było dostrzec. Niestety nie na rynku polskim, który wciąż pogrążony był w stabilizacji, ale już giełdy Europy Zachodniej uginały się pod widmem sankcji oraz możliwej realizacji zysków na Wall Street.

W tym środowisku GPW prezentowała się względnie silnie, ale nie było to poparte pozytywną zmiennością czy większą aktywnością. Poważne kapitały wciąż się nie angażowały w handel, a o dziennej zmianie w niemałej mierze zadecydowało samo zamknięcie. Było ono spadkowe, mimo że większość dnia główny indeks lekko się zielenił. Średnia WIG20 ponownie znalazła się na wysokości psychologicznego wsparcia 2400 pkt., od którego odbijała się w poprzednich dniach. Nadchodzące wydarzenia zadecydują, czy podobnie będzie również tym razem.

Łukasz Bugaj

d3pk9vg

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d3pk9vg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pk9vg