Trwa ładowanie...
d1gear7

We wtorek WZA TVP i PR

W najbliższy wtorek odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVP i Polskiego Radia, które zdecyduje o absolutorium dla członków władz mediów publicznych oraz zakończyć ma kadencje powołanych przed trzema laty rad nadzorczych.

d1gear7
d1gear7

Kłopot w tym, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie wybrała dotąd nowych rad - spółki medialne mogą więc zostać po WZA bez organów kontrolnych.

Dlatego resort może jedynie otworzyć walne i czekać z jego zamknięciem nawet miesiąc. MSP - poza informacją o terminie WZA - nie udziela na razie szerszych informacji w tej sprawie.

Wątpliwe jednak by podzielona politycznie KRRiT, która dotąd nie porozumiała się co do składu nowych rad nadzorczych, zdołała dokonać wyboru w ciągu kolejnego miesiąca. Szans na to nie widzi nawet szef Rady Witold Kołodziejski. _ Nie widzę nadziei na porozumienie _ - powiedział PAP.

W maju Kołodziejski oceniał, że jeśli Krajowa Rada do czasu WZA nie wybierze rad nadzorczych, "minister skarbu będzie pewnie wnioskował o wyznaczenie w TVP i Polskim Radiu kuratora".

d1gear7

Kołodziejski podkreślał też wielokrotnie, że w tej sytuacji trudno będzie bronić sprawozdania z ubiegłorocznej działalności KRRiT. Sprawozdanie od początku kwietnia czeka na rozpatrzenie przez parlament - jak dotąd rozpatrzyła je jedynie senacka komisja kultury, w Sejmie sprawozdaniu nie nadano jeszcze numeru druku. Gdyby trzy uprawnione do tego organy (Sejm, Senat i prezydent) sprawozdanie odrzuciły, obecna KRRiT zostałaby rozwiązana.

d1gear7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gear7