Trwa ładowanie...

Weekend za pół ceny. Ruszyła sprzedaż ofert

Za dwa tygodnie hotele, pensjonaty, agroturystyki, muzea czy restauracje obniżą swoje ceny o połowę. Na pierwszy weekend kwietnia Polska Organizacja Turystyczna zaplanowała akcję "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny". W piątek ruszyła sprzedaż ofert.

Weekend za pół ceny. Ruszyła sprzedaż ofertŹródło: PAP, fot: EPA/GYORGY VARGA
d3l13pk

Minister sportu i turystyki Witold Bańka mówi, że jest w czym wybierać. - Jesteśmy pięknym, dumnym krajem. Mamy fantastyczne jeziora, morze, góry, dziedzictwo historyczne, kulturalne czy kulinarne - powiedział IAR Witold Bańka.

Michał Nykowski, lider projektu, mówi, że z atrakcji mogą skorzystać osoby, których na co dzień nie stać na przykład na weekend poza miastem. Organizatorzy oszacowali, że turyści z rabatem zapłacą 40 zł za jeden dnień wypoczynku.

- Promowanie turystyki krajowej to także korzyść dla państwa - przekonuje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski. I dodaje, że w 2015 roku udział gospodarki turystycznej w PKB wyniósł 5, 6 procenta. Marek Olszewski mówi, że to bardzo dużo, więcej niż udział rolnictwa.

d3l13pk

Oferty weekendu za pół ceny można sprawdzić na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl. Promocje będą obowiązywały w okresie od 31 marca do 2 kwietnia. Organizatorzy przekonują, że Polska jest bogata w atrakcje turystyczne. To 50 tysięcy szlaków turystycznych, ponad 18 tysięcy rowerowych, ponad 800 muzeów, 145 parków krajobrazowych i narodowych i 14 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

IAR, Natalia Żyto

d3l13pk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3l13pk