Trwa ładowanie...
d1oqp8v
d1oqp8v

Wesołych Świąt

W wigilię rynki charakteryzują się małą aktywnością. Większość giełd europejskich jest zamknięta a sesja handlu w USA będzie skrócona do 19:00.
Share
d1oqp8v

W najbliższych dniach można spodziewać się nieco szerszych spreadów na głównych parach oraz wyraźnie szerszych na bardziej egzotycznych parach.

Dolar pozostaje stabilny do większości walut z tendencją do lekkiego osłabiania się. Wyraźnie umacnia się dzisiaj frank szwajcarski, który tradycyjnie zyskuje w niepewnych czasach. Dzisiejsze dane makro nie wpłyną istotnie na notowania.
Pozostaje życzyć Państwu wesołych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

EURPLN

d1oqp8v

Wczorajsza zaskakująca decyzja RPP o obniżce stopy referencyjnej o 75 pkt bazowych nie wpłynęła istotnie na złotego, ale reakcję rynku należy uznać za umiarkowanie pozytywną. Poziom 4,08 nadal działa jako wsparcie techniczne. Dzisiaj rynek jest bardzo płytki. Przypominamy, że w najbliższych dniach spread na parach złotowych może znacząco się rozszerzyć.

EURUSD

Eurodolar nadal konsoliduje się w wąskim zakresie. Spada zmienność implikowana opcji - w ciągu najbliższych dwóch tygodni gracze spodziewają się zmniejszenia skali wahań. O 14:30 publikowane będą dane o poziomie przychodów i wydatków osobistych Amerykanów oraz o zamówieniach na dobra trwałego użytku. Podobnie jak wczoraj, dane nie powinny wpłynąć istotnie na notowania.

GBPUSD

d1oqp8v

GBUSD zbliża się do dolnego zakresu trwającej od dwóch miesięcy konsolidacji, a EURGBP testuje barierę 0,95. Przy obecnych poziomach rynek może być skłonny do realizacji zysków z krótkich pozycji w funcie. Obrona strefy 1,47-1,48 umożliwi kolejną próbę powrotu powyżej 1,50. Spadek poniżej 1,46 interpretowalibyśmy jako sygnał powrotu do trendu spadkowego.
USDJPY

Korekta wzrostowa na USDJPY zatrzymała się poniżej 91, ale najbliższy tydzień powinien sprzyjać jej kontynuacji ze względu na niską płynność. Najbliższym istotnym oporem technicznym pozostaje strefa w pobliżu 92, przy linii trendu spadkowego. Minimum z ostatnich dwóch dni handlu powinno działać jako wsparcie techniczne (89,05).

d1oqp8v

Podziel się opinią

Share
d1oqp8v
d1oqp8v