Trwa ładowanie...
d3qppf7
usa

Więcej bezrobotnych w USA

Liczba Amerykanów ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła o 32 tys., czyli o 6,9 proc., do 493 tys. osób - poinformował Departament Pracy USA.

Share
d3qppf7

*Liczba Amerykanów ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wzrosła o 32 tys., czyli o 6,9 proc., do 493 tys. osób - poinformował Departament Pracy USA. Mocno spadły też zamówienia na dobra trwałe w USA. To kolejne efekty kryzysu finansowego w USA. *

Najnowsze dane statystyczne z USA potwierdzają poważny kryzys gospodarczy w tym kraju.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 450 tys. wobec 455 tys. poprzednio przed korektą. Tymczasem niebezpiecznie zbliżyła się ona do granicy pół miliona.

d3qppf7

Liczba bezrobotnych kontynuujących pobieranie zasiłku wzrosła o 63 tys., czyli 1,8 proc., i wyniosła 3,542 mln, w tygodniu, który skończył się 13 września - podał Departament Pracy. Analitycy spodziewali się 3,510 mln osób.

Drastycznie spadają zamówienia na dobra trwałego użytku: w sierpniu ich ilość spadła o 4,5 proc. miesiąc do miesiąca - poinformował z kolei Departament Handlu USA. Analitycy spodziewali się, że zamówienia spadną - ale znacznie mniej, o 1,9 proc.

W lipcu zamówienia wzrosły o 0,8 proc. Zamówienia, z wyłączeniem środków transportu, spadły w sierpniu o 3 proc., podczas gdy poprzednio wzrosły o 0,1 proc. - podał Departament Handlu.

Tu analitycy spodziewali się spadku o 0,5 proc.

d3qppf7

Podziel się opinią

Share
d3qppf7
d3qppf7