Minister finansów wystąpił już do Komisji Nadzoru Finansowego, jako organu nadzorującego rynek ubezpieczeń o opinię w tej sprawie. Chce bowiem wiedzieć jaka jest skala zjawiska.
Komisja Nadzoru Finansowego przyznaje rację Ministerstwu Finansów. Według niej podobne produkty finansowe powinny być jednolicie traktowane podatkowo.
Zyski z polis ubezpieczeniowych,w odróżnieniu od innych instrumentów finasowe nie są w Polsce objęte podatkiem od zysków kapitałowych. Dla przykładu zyski z lokat giełdowych są obłożone 19 proc. podatkiem. Szczegóły w "Rzeczpospolitej".