Trwa ładowanie...
d3higus
Dom Maklerski BOŚ

Wiele niewiadomych przed dzisiejszym FED

Wykresy rentowności amerykańskich obligacji nie wskazują na "jastrzębi" scenariusz w którym Rezerwa Federalna zapowiada rychłe ograniczanie skali programu QE3. Byłoby jednak pewnym błędem sądzić, że FED będzie chciał pozostać relatywnie "gołębi" – członkowie FOMC mają świadomość, że muszą pomału przygotowywać rynki finansowe na zakończenie ultra-liberalnych programów.
Share
Wiele niewiadomych przed dzisiejszym FED
Źródło: DM BOŚ
d3higus

Dzisiaj wieczorem wszystko rozbije się, zatem o dobór właściwych słów i ich interpretację przez rynki finansowe. Niewykluczone jednak, że rynki nieco się mylą, co do rozwoju sytuacji nadmiernie koncentrując się na dzisiejszej konferencji FED, a nie doceniają zagrożeń płynących z Chin.

Opublikowane wczoraj po południu dane o inflacji CPI nie dały pretekstów „jastrzębio” nastawionym analitykom – w przeciwieństwie do odczytu PPI z piątku, niespodzianki nie było – odczyt wyniósł w maju 0,1 proc. m/m i 0,2 proc. m/m w przypadku wyliczenia bazowego. W efekcie dolar pozostał słaby, co dobrze widać po wykresie koszyka BOSSA USD.

Nadal pozostajemy, zatem wokół kluczowego wsparcia, które wyznacza kilkumiesięczna linia spadkowa. W przypadku EUR/USD udało się naruszyć poziom 1,34 i ustanowić szczyt na 1,3415 (wczoraj). Dzisiejsza próba wyjścia powyżej nie była udana (1,3411). Jeżeli to nie zmieni się w ciągu najbliższych godzin, a po wieczornym komunikacie FED (godz. 20:00) zobaczymy spadki, to będzie to rodzić szereg ważnych implikacji. Zamknięcie się dzisiejszego handlu poniżej strefy 1,3373-89 (wyznaczanej przez szczyt i korpus świecy z 13-14 czerwca) wskaże na słabość strony popytowej. Niemniej dopiero naruszenie szczytu z 6 czerwca na poziomie 1,3304 i strefy 1,3280-1,3310 byłoby mocnym sygnałem do odwrócenia dotychczasowego trendu.

d3higus

Ostatni wzrost krótkoterminowych stóp procentowych na chińskim rynku międzybankowym oznacza, że inwestorzy coraz bardziej obawiają się problemów zadłużeniowych w wydaniu samorządów (ostatnie ostrzeżenia agencji Fitch i Moody’s pokazują, że problemy sektora bankowego mogą narastać), a to już jest powód do większego niepokoju (w połączeniu z ostatnim ponownym spowolnieniem gospodarki). W czwartek o godz. 3:45 rynek pozna najnowsze, wstępne wyliczenia czerwcowe dla wskaźnika PMI dla przemysłu, które opublikuje Markit/HSBC. W maju spadek indeksu do 49,2 pkt. wywołał na rynku sporo zamieszania – kolejna zniżka, może stać się pretekstem do dalszego wzrostu ryzyka i … umocnienia dolara względem głównych walut.

[ Zobacz cały komentarz wraz z wykresami

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/31490/20130619_raport_dzienny_fx.pdf )

d3higus

Marek Rogalski
główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d3higus

Podziel się opinią

Share
d3higus
d3higus