Trwa ładowanie...
wikipedia

Wikipedia prosi użytkowników o pieniądze

- Chronimy naszą niezależność. Reklam nigdy nie wprowadzimy. Ale jesteśmy małą organizacją non-profit i ponosimy koszty - przekonuje Krzysztof Machocki ze stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Share
Wikipedia prosi użytkowników o pieniądze
Źródło: Fotolia, Fot: ArtemSam
d3bydld

Dziś na stronach portalu Wikipedia pojawiają się komunikaty i banery z prośbą do użytkowników o pieniężne wsparcie. "Nadszedł czas, kiedy my prosimy. Utrzymujemy się z datków o średniej wysokości 50 zł. Gdyby każdy przekazał 10 zł, zbiórka skończyłaby się w ciągu godziny" - piszą autorzy.

- Taką akcję prowadzimy dwa razy do roku. Nie ma w tym nic niezwykłego. Jesteśmy małą organizacją non-profit i ponosimy koszty - przekonuje Krzysztof Machocki ze stowarzyszenia Wikimedia Polska.

d3bydld

Pieniądze, o które prosi Wikipedia, mają pomóc finansować utrzymanie serwerów, opłacić techników utrzymujących i poprawiających stronę, personel i oprogramowanie. Część ma być przeznaczona na szkolenia z edukacji medialnej, które prowadzi Wikimedia Foundation oraz wsparcie dla programu GLAM-Wiki (Galleries, Libraries, Archives and Museums – galerie, biblioteki, archiwa i muzea). - Utrzymujemy się niemal w całości z przekazywanego nam 1 proc. Jednak każde wsparcie pozwala nam rozwijać naszą działalność - dodaje Machocki.

[

Fot. Prnt Scr ze strony wikipedia.org ]( # )

Krzysztof Machocki uspokaja jednak, zapewniając: "reklam nigdy nie wprowadzimy". - Chronimy naszą niezależność, nie rejestrujemy naszych użytkowników i nie szpiegujemy ich. Plotka o reklamach na Wikipedii powstała już 2003 roku i w odpowiedzi na takie obawy powstały wspierające jej działalność fundacje. Jesteśmy organizacją, która ma w statucie non-profit - podkreślił.

d3bydld

Podziel się opinią

Share
d3bydld
d3bydld