Trwa ładowanie...

Windykator zapłaci za zastraszanie

Ponad 220 tysięcy złotych musi zapłacić warszawska firma windykacyjna Intrum Justitia za zastraszanie klientów. Decyzję o nałożeniu kary podjął Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Windykator zapłaci za zastraszanieŹródło: Jupiterimages
de1xbks
de1xbks

Ernest Makowski z biura prasowego UOKiK-u wyjaśnia, że powodem ukarania firmy były jej działania, które mogły wywoływać w osobach wzywanych do zapłacenia długu poczucie lęku. W pismach kierowanych do konsumentów firma informowała, że działania windykacyjne polegają między innymi na wizytach inspektorów w siedzibie dłużnika.

UOKiK zakwestionował też wysyłanie do dłużników wezwań do stawienia się pod podanym adresem, bez podania podstawy wezwania. Pisma były napisane tak, że mogły sprawiać wrażenie, że osobie wezwanej grozi kara za niestawienie się w wymaganym terminie. Według ekspertów takie działanie również było wprowadzaniem w błąd i mogło zastraszać adresatów listów.

Spółka zaprzestała stosowania niedozwolonych praktyk przed zakończeniem postępowania UOKiK-u, co uznano za okoliczność łagodzącą. Decyzja Urzędu nie jest prawomocna, przedsiębiorca może się od niej odwołać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

de1xbks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de1xbks