Trwa ładowanie...
kredyt
18-08-2012 08:05

Windykatorzy oferują pożyczki

Spółki windykacyjne zajmują się już nie tylko ściąganiem długów, ale też udzielaniem pożyczek. Liczą, że biznes przyniesie dodatkowe przychody - stwierdza "Parkiet".

Windykatorzy oferują pożyczkiŹródło: Thinkstockphotos
d1ppg8m
d1ppg8m

W 2010 r. lider branży windykacyjnej Kruk wystartował z pomysłem pożyczek skierowanych do byłych dłużników firmy - osób wywiązujących się z porozumień ratalnych i z już uregulowanym długiem wobec grupy.

- Mieliśmy świadomość, że nasi klienci, którzy z powodzeniem spłacili zadłużenie, nie mają dostępu do rynku bankowego, a często znowu potrzebowali pieniędzy - mówi członek zarządu Kruka Michał Zasępa. Jednocześnie firma wiedziała, komu znowu można zaoferować pożyczkę, bo jest wiarygodnym klientem.

Wkrótce ze swoim projektem wystartuje także Kredyt Inkaso. Swoim klientom ma oferować pożyczki bezgotówkowe na ściśle określony cel - restrukturyzację zadłużenia.

- Jednym słowem, zamieniamy dług przeterminowany w pożyczkę - mówi prezes Kredyt Inkaso Artur Górnik. Jak wyjaśnia, klient dostaje nową szansę, która pozwala, by jego przeszłość nie była już obarczona długiem nieregularnym. Staje się normalnym kredytobiorcą i powraca na rynek z nową, pozytywną historią.

d1ppg8m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ppg8m