Trwa ładowanie...
d1gswc8
rada

Władze TVP zagrożone?

Minister skarbu uzupełni skład rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. W komplecie będą mogły odwołać - i najpewniej nie zamierzają z tym zwlekać zwlekać - p.o. prezesa TVP Piotra Farfała.
Share
Władze TVP zagrożone?
d1gswc8

Minister skarbu uzupełni skład rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia. W komplecie będą mogły odwołać - i najpewniej nie zamierzają z tym zwlekać zwlekać - p.o. prezesa TVP Piotra Farfała. Ten już zapowiedział, że zwoła posiedzenie nowej rady.

W poniedziałek 17 sierpnia Minister Skarbu Państwa powoła swoich przedstawicieli do rad nadzorczych Polskiego Radia S.A. oraz Telewizji Polskiej S.A. W odpowiedzi na ogłoszenie z 13 lipca środowiska twórcze zarekomendowały 19 osób do rady nadzorczej TVP oraz 11 do Polskiego Radia. Powołanie nastąpi po zweryfikowaniu wszelkich niezbędnych uprawnień i wymaganych zgód, jakie powinni posiadać zgłoszeni kandydaci.

13 lipca Minister Skarbu Państwa zwrócił się do 19 środowisk twórczych i naukowych o wskazanie kandydatów na reprezentantów Ministra Skarbu Państwa w radach nadzorczych mediów publicznych. W odpowiedzi na to ogłoszenie środowiska zarekomendowały 19 osób do rady nadzorczej TVP oraz 11 do Polskiego Radia. Spośród tych rekomendacji zostanie wybranych po jednym członku do każdej z nich. Zgodnie z zapisami ustawy o radiofonii i telewizji jednego członka rady nadzorczej powołuje Minister Skarbu Państwa.

Na ogłoszenie w sprawie naboru na członków rad nadzorczych mediów publicznych wpłynęły zgłoszenia 59 osób; z tym, że jedna osoba złożyła sama aplikację a część osób uzyskało więcej niż jedną rekomendację.

d1gswc8

Podziel się opinią

Share
d1gswc8
d1gswc8