Trwa ładowanie...
d3wdrxo
waluty
+1

Włoski dług łagodzi nerwy

W środę mogliśmy obserwować odreagowanie na eurodolarze. Euro umocniło się również wobec jena. Pozytywny sentyment na europejskiej walucie mógł być spowodowany wczorajszą aukcją włoskiego długu. Spory popyt na włoskie obligacje załagodził nerwową sytuację spowodowaną politycznym impasem we Włoszech, który destabilizuje sytuację gospodarczą trzeciej gospodarki strefy euro.

Share
d3wdrxo

Pozytywne sygnały napłynęły z brytyjskiego rynku. Publikacja PKB na poziomie 0,3% była lekko powyżej prognozy, na co dobrze zareagował rynek europejski. Wczorajsze popołudnie należało do szefa FEDu. Ben Bernanke zapewnił po raz kolejny, iż polityka quantitive easing, czyli ilościowego luzowania ma pełne poparcie członków FEDu i nie ma obaw co do jej wcześniejszego zakończenia. Na te wiadomości główne amerykańskie parkiety zareagowały sporymi wzrostami. Dziś zza oceanu napłyną istotne dane dotyczące PKB za IV kwartał 2012 roku. Prognoza wskazuje na wzrost gospodarczy na poziomie 0,5% r/r. W środę przemawiał również Mario Draghi. Prezes EBC zasygnalizował, iż nie ma zamiaru zaostrzać polityki pieniężnej, dopóki poziom inflacji nie przekroczy 2%. Draghi powiedział również, że gospodarka europejska nadal jest słaba, jednak zaufanie do rynku powoli wraca, a polityka prowadzona przez Europejski Bank Centralny prowadzić będzie do stopniowego ożywienia już w tym roku. Rynki czekają na jutrzejsze dane PMI dla
przemysłu w strefie euro, natomiast polscy inwestorzy oczekują na jutrzejsze dane PKB dla Polski.

EURUSD

Na EURUSD nadal niepewność. Para na wykresie dziennym pozostaje w chmurze Ichimoku. Najbliższe wsparcie wyznacza dolna powłoka chmury na poziomie 1,3031. Najbliższy opór wyznacza tenkan sen na poziomie 1,3225.

USDPLN

Na wykresie dziennym USDPLN pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 3,1469 . Najbliższy opór stanowi ostatni szczyt na poziomie 3,20.

d3wdrxo

USDCAD

Na wykresie dziennym USDCAD pozostaje w trendzie wzrostowym. Najbliższe wsparcie wyznacza tenkan sen na poziomie 1,0178. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,0301

AUDUSD

AUDUSD na wykresie dziennym pozostaje w trendzie spadkowym. W dniu dzisiejszym para testuje opór wyznaczony przez tenkan sen na poziomie 1,0274. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 1,0182.

Łukasz Ogórek
www.idmtrader.pl

d3wdrxo

Podziel się opinią

Share
d3wdrxo
d3wdrxo