Trwa ładowanie...
turystyka

Wojna o Gromadę

Od kilku miesięcy trwa walka o przejęcie kontroli nad jedną z najstarszych polskich organizacji turystycznych. Jej majątek szacowany jest na setki milionów złotych - donosi "Puls Biznesu"
Share
Wojna o Gromadę
Źródło: Jupiterimages
d2gx1df

Przyszłość istniejącej od 75 lat Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada stanęła pod znakiem zapytania. Chodzi nie tylko o problemy finansowe, ale także trwający konflikt we władzach spółdzielni.

6 marca na nadzwyczajnym posiedzeniu rady nadzorczej z funkcji wiceprezesa odwołano Jacka Kołodziejaka, a do zarządu dokoptowano dwie osoby. Stanowisko przewodniczącego rady stracił Janusz Okulski, pozostając jej członkiem.

Z ustaleń "Pulsu Biznesu" wynika, że dwa dni później Kołodziejak i Okulski skierowali do sądu rejestrowego wniosek o niewprowadzanie zmian do KRS. Twierdzą, że sposób zwołania rady był bezprawny, a samo posiedzenie nielegalne, czyli dokonane zmiany formalnie nie nastąpiły.

Jednak cała sprawa to tylko element walki, jaka od kilku miesięcy toczy się o przejęcie kontroli nad spółdzielnią, której majątek jest szacowany na około 250 mln zł. Faktycznie jego wartość jest znacznie wyższa.

d2gx1df

Podziel się opinią

Share
d2gx1df
d2gx1df