Trwa ładowanie...
d42cunb

Wracają pociągi InterRegio

Zawieszone pociągi Przewozów Regionalnych InterREGIO od piątku wracają do rozkładu jazdy. Na razie jednak tylko w weekendy od piątku do poniedziałku.

d42cunb
d42cunb

Od piątku do poniedziałku na tory wracają pociągi InterRegio. Rozmowy dotyczące połączeń w następne weekendy trwają. Informację na ten temat Przewozy Regionalne podadzą na początku przyszłego tygodnia - wynika z wypowiedzi Małgorzaty Kuczewskiej-Łaski z zarządu spółki.

Pociągi InterRegio nie wyjechały na tory 4 maja. Polskie Linie Kolejowe podjęły taką decyzję w związku z zadłużeniem przewoźnika. Władze Przewozów Regionalnych wpłaciły w sumie 28,5 miliona złotych na konto PLK. Pierwszą transzę 7 maja, a drugą 12 maja.

Małgorzata Kuczewska-Łaska podkreśliła, że z zarządcą torów, czyli spółką PKP Polskie Linie Kolejowe, prowadzone są rozmowy tak, by do wakacji pociągi InterRegio jeździły we wszystkie weekendy. Zaznaczyła, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak sie stanie. To jednak, jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli PLK, będzie uzależnione od wpłaty następnej transzy przez spółkę. Kolejny termin mija w przyszłym tygodniu.

Informacje na temat wznowienia pociągów InterRegio w ten weekend mają być podawane na dworcach między innymi przez megafony.

Prezes PLK Zbigniew Szafrański tłumaczył wcześniej, że Przewozy Regionalne przekroczyły termin płatności już w marcu. Ale jak wyjaśniał, PLK nie rozwiązało umowy z Przewozami, gdyż to skutkowałoby całkowitym wstrzymaniem wszystkich pociągów InterRegio.

d42cunb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42cunb