Trwa ładowanie...

Wrocław nie widzi objawów kryzysu

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW), zajmująca się obsługą inwestorów, nawet w czasach zwalniającej gospodarki ma pełne ręce roboty. Samorządowa spółka pracuje nad ściągnięciem 20 inwestycji - donosi "Puls Biznesu".
Share
Wrocław nie widzi objawów kryzysu
Źródło: Jupiterimages
d4b92iw

Na razie nie widzimy objawów kryzysu, kolejne zapytania od potencjalnych inwestorów cały czas do nas napływają - mówi wiceprezes ARAW Ewa Kaucz.

Jak wylicza, Agencja ma 20 projektów produkcyjnych i usługowych. "Decyzje mają zapaść w ciągu 2-3 miesięcy. W lutym chcemy ogłosić dwie inwestycje" - zdradza Kaucz.

W 2012 r. ARAW, której akcjonariuszami są Wrocław i okoliczne gminy, zajmowała się 48 inwestycjami. W 22 przypadkach zapadła pozytywna decyzja, a reszta może trafić na Dolny Śląsk w tym roku.

Agencja zabiega o projekty z branży zaawansowanych usług biznesowych i produkcyjne. W tym drugim przypadku priorytetowe są sektory: motoryzacyjny, AGD, elektroniczny i lotniczy.

Jak wyjaśnia Kaucz, dla spółki kluczowe jest zachowanie równowagi między tymi obszarami oraz zapewnienie mieszkańcom aglomeracji różnorodnych ofert pracy.

d4b92iw

Podziel się opinią

Share
d4b92iw
d4b92iw