Trwa ładowanie...
rodzina
12-05-2016 11:20

Wspólne finanse dają w kość partnerom

Wspólny budżet i niezgodność w podejściu do zarządzania finansami w związku potrafią dać się we znaki - wynika z badania zrealizowanego na zlecenie BIG InfoMonitor i BIK.

Wspólne finanse dają w kość partneromŹródło: Fotolia
d29ok2z
d29ok2z

Jak wykazują badania, co piąta para w Polsce regularnie kłóci się o pieniądze. Co trzecia osoba po kolejnej awanturze zastanawia się nad rozstaniem.

Dla jednej piątej Polaków porozumienie się w sprawach finansowych stanowi istotny problem.

"Być może właśnie z tego powodu 1/3 osób zdarzyło się ukrywać wydatki przed partnerem, a 12 proc. zaciągnęło zobowiązanie finansowe bez wiedzy drugiej połówki" - komentują autorzy badania.

Z ankiety wynika, że 64 ankietowanych z partnerem ma wspólny budżet, pozostali dzielą się wydatkami. Ponad połowa par nie kłóci się o pieniądze wcale.

d29ok2z

Aż 32 proc. osób, dla których odmienne podejście do finansów stanowi problem w związku, rozważa rozstanie z tego powodu.

A jak obliczyli autorzy raportu, przekładając to na wszystkie pary, inne podejście do wydawania pieniędzy rodzi ryzyko rozpadu dla co szesnastej.

Z badania wynika, że dużo częściej myśl o rozstaniu ze względów finansowych przychodzi do głowy mężczyznom - 40 proc. wskazań, niż kobietom - 27 proc. I to również panowie częściej zaczynają trudne rozmowy o pieniądzach.

d29ok2z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29ok2z