Trwa ładowanie...
plebiscyt
08-08-2014 11:46

Wybierz Polaka z werwą

Wciąż trwa głosowanie w drugim plebiscycie ORLENU "Polacy z werwą". Zwycięzcy otrzymają grant na kontynuowanie i rozwijanie swoich zawodowych karier, a głosujący mogą wygrać cenne nagrody.

Share
Wybierz Polaka z werwąŹródło: PKN Orlen
d1f18zs

W ramach plebiscytu "Polacy z werwą" nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: Nauka, Medycyna, Kultura i sztuka, Ochrona środowiska, Innowacje w biznesie, Design architektura oraz Sport. Zdaniem organizatorów to jedne z najważniejszych dziedzin, które przyczyniają się do dynamicznego rozwoju kraju.

(fot. PKN Orlen)
Źródło: (fot. PKN Orlen)

Głosując w konkursie nie tylko można wygrać iPada mini, karty upominkowe czy zaproszenia na galę wręczenia nagród, ale przede wszystkim wesprzeć nominowanych naukowców, przedsiębiorców, sportowców i twórców. Zwycięzcy otrzymają grant w wysokości 50 tys. zł na dalszy rozwój swojej kariery, a także, co równie ważne, o wszystkich nominowanych usłyszy cała Polska. To ważne, bo ułatwi im to dalszy rozwój zawodowy i ułatwi pozyskiwanie kontaktów, nawet, jeśli nie zdobędą głównej nagrody.

d1f18zs

Warto wspomnieć, że podczas finału plebiscytu zostanie przyznana także nagroda specjalna. Jej laureatem ma zostać osoba, której działania w minionym roku zasłużyły na a szczególne wyróżnienie. W pierwszej edycji nagrodę otrzymał prof. Adam Maciejewski z Instytutu Onkologii w Gliwicach, wraz z zespołem swoich lekarzy, za pierwszy na świecie przeszczep twarzy ze wskazań życiowych.

Laureaci nagrodę w wysokości 50 tys. zł przeznaczyli na założenie Fundacji na Rzecz Rozwoju Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Przeszczepów Twarzy, której celem jest współfinansowanie kolejnych operacji.

Każda z kategorii ma osobne, kilkuosobowe gremium oceniające kandydatów. Podobnie, jak w pierwszej edycji, zespołom jurorskim przewodniczą: Jacek Bożek (Ochrona Środowiska), prof. Zbigniew Gaciong (Medycyna), prof. Magdalena Fikus (Nauka), Tomasz Majewski (Sport), Leszek Możdżer (Kultura i sztuka), Tomasz Sielicki (Innowacje w biznesie) oraz Tomasz Sadurski (Design i architektura).

Chętni, którzy chcą oddać głos i wybrać finalistów plebiscytu, po dwóch w każdej z siedmiu kategorii, mogą zrobić to za pomocą strony internetowej polacyzwerwa.pl. Głosowanie będzie trwać do 7 września 2014 r, a nazwiska laureatów zostaną wyłonione podczas gali, która odbędzie się w październiku.

d1f18zs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1f18zs
d1f18zs