Trwa ładowanie...

Wybrano najlepszych pracodawców

We wtorek 15 kwietnia, 14 przedsiębiorców odebrało w Pałacu Prezydenckim certyfikaty "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". To szósta edycja akcji, której celem jest promowanie dobrych praktyk w zakładach pracy. Patronem honorowym konkursu był prezydent Bronisław Komorowski.

Share
Wybrano najlepszych pracodawcówŹródło: PAP/J.Turczyk
d4beilz

14 przedsiębiorców odebrało w Pałacu Prezydenckim certyfikaty "Pracodawca Przyjazny Pracownikom". To szósta edycja akcji, której celem jest promowanie dobrych praktyk w zakładach pracy. Patronem honorowym konkursu był prezydent Bronisław Komorowski.

O wyborze laureatów decyduje komisja certyfikacyjna, w skład której wchodzą przedstawiciele NSZZ Solidarność, Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP i doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Podczas uroczystości szef NSZZ Solidarność Piotr Duda zaznaczył, że choć w naszym kraju jest wiele podobnych nagród, to ta jest szczególna. "Dają ją pracownicy poprzez Związek Zawodowy Solidarność. Ideą tego konkursu było to, o co dziś tak trudno w naszym kraju, czyli o stabilne zatrudnienie" - mówił.

d4beilz

"Stabilne zatrudnienie promieniuje na wszystkie dodatkowe aspekty w zakładzie pracy, czyli funkcjonowanie związków zawodowych, czy bezpieczeństwo pracy, o które tak wszyscy staramy się dbać" - dodał.

Duda podziękował też nagrodzonym pracodawcom za to, że "w tych trudnych czasach, gdy dla niektórych przedsiębiorców liczy się tylko wynik ekonomiczny, wy pokazujecie, że można inaczej".

"Dziękuję wam bardzo za waszą postawę, że w waszych zakładach pracy staracie się konkurować lepszą organizacją pracy, a nie kosztami pracy" - podkreślił.

Szef Solidarność podziękował prezydentowi Komorowskiemu za objęcie patronatem honorowym tego konkursu. Wręczył mu też upominek, którym było pióro. Wyraził jednocześnie nadzieję, że będzie go używał do podpisywania ustaw, które będą propracownicze. "Oby takich ustaw było jak najwięcej" - dodał.

d4beilz

Nagrodzonym podziękował też Komorowski. Jak mówił, za ich działaniami stały różne pomysły oraz motywy "dostrzegające bardzo złożone aspekty relacji pracodawca-pracownik". "Za każdą taką nagrodą stoją konkretne pomysły, konkretni ludzie, którzy zrobili coś dobrego, aby lepiej się pracowało w zakładach pracy. Aby zakłady pracy wzmacniały się poprzez świadome budowanie szczególnych relacji między pracodawcą a pracownikiem" - mówił prezydent.

W tegorocznej, szóstej już edycji konkursu laureatami zostali: firma Łuksja z Łukowa, PSS "Społem" w Radomiu, Zakłady Energetyki Cieplnej w Pabianicach, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jaworznie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Mielcu, Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w Starogardzie Gdańskim, ZOZ Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Legionowo" w Legionowie.

Certyfikaty odebrali też przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, NSK Bearings Polska w Kielcach, Neapco Europe w Praszce, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Koszalinie, Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Zabrzu oraz SFW Energia w Gliwicach.

Firma wyróżniona certyfikatem "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" ma prawo posługiwania się nim przez trzy lata. W tym czasie nie można ponownie wystartować w konkursie. Pracodawca może jednak stracić certyfikat, gdy w jego firmie łamane będą prawa pracownicze i zasady dialogu społecznego.

d4beilz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4beilz