Trwa ładowanie...
din1brz
din1brz
Waluty

Wyczekiwanie na impuls

Poniedziałkowa sesja była klasycznym przykładem zachowania się rynku po przebiciu istotnego poziomu technicznego.
Share
din1brz

Poniedziałkowa sesja była klasycznym przykładem zachowania się rynku po przebiciu istotnego poziomu technicznego.

Momentum wzrostowe z piątku dało przewagę kupującym w pierwszej połowie dnia, ale już w drugiej połowie sesji nastąpiła realizacja zysków. Taki odwrót jest krótkoterminowym sygnałem ostrzegawczym, ale jeszcze nie był wystarczająco silny by mówić o sygnałach sprzedaży. Spokój na rynkach w dniu dziejszym wynika z oczekiwania na nadchodzące publikacje danych z USA. O 15:00 publikowany będzie indeks S&P Case-Shiller mierzący średnią cenę domów w 20 metropoliach amerykańskich. W centrum uwagi będzie jednak indeks zaufania konsumentów Conference Board, który niejednokrotnie zaskakiwał inwestorów. Skala reakcji na dane będzie dobrym pulsem panujących nastrojów. Ewentualne pogłębienie realizacji zysków w reakcji na dane stworzy zagrożenie powstaniem formacji fałszywego wybicia na indeksie S&P500. Dywergencje oscylatorów na wykresach dziennych taki scenariusz uprawdopadabniają.
Większość rynków skorelowanych z indeksami pozostaje w wąskich zakresach oczekując na bardziej wiarygodny sygnał. Jen japoński lekko sie umacnia, dolar od rana jest również nieco mocniejszy, ale są to wahania bez wyraźnego kierunku. Złoty ponownie si ę umacnia w reakcji na bardzo dobre dane o sprzedaży detalicznej, ale bez impulsu z zewnątrz większy ruch będzie niemożliwy.

EURPLN

Złoty lekko się umacnia po publikacji zaskakująco dobrych danych o dynamice sprzedaży detalicznej w lipcu. Strefa 4,05-4,06 na EURPLN będzie działać jako wsparcie techniczne. Notowania złotego w dalszej części dnia będą pod wpływem danych z USA. Dane Conference Board miały ostatnio silny wpływ na sentyment na rynkach i tym razem może być pododbnie. Ewentualne pogorszenie nastrojów na rynkach może osłabić złotego. Najbliższym oporem będzie strefa 4,14-4,15. Jutro decyzję w sprawie stóp procentowych podejmie Rada Polityki Pieniężnej. Rynek spodziewa się utrzymania obecnego poziomu stóp.
EURUSD

din1brz

Słabsza sesja w Azji oraz ostrożne otwarcie w Europie sprzyjają lekkiemu umocnieniu się dolara w dniu dzisiejszym. Chęć realizacji zysków z długich pozycji może wynikać również z niepewności przed publikacją danych o zaufaniu konsumentów Conference Board. Nieudany atak na opór przy 1,4350 zwiększa ryzyko cofnięcia się kursu EURUSD w kierunku 1,42. Najbliższym oporem pozostaje strefa 1,4350-1,44. Wsparciem będzie linia szyi formacji głowy z ramionami, która przebiega nieco poniżej 1,41. Publikacja danych o zaufaniu konsumentów powinna sprowokować dość silny ruch krótkoterminowy. Jutro rano w centrum uwagi będą dane Ifo z Niemiec.

GBPUSD

Funt w ostatnich dniach zachowuje się coraz słabiej i z punktu widzenia analizy technicznej wzrosło ryzyko pogłębienia spadków brytyjskiej waluty w relacji do dolara. Przebicie linii trendu wzrostowego i powrót w okolice środka zakresu 1,60-1,66 oznacza, że rynek będzie podatny na spadki w kierunku dolnego przedziału zakresu przy 1,60. Możliwe pogorszenie nastrojów po publikacji dzisiejszych danych o zaufaniu konsumentów będzie sprzyjać dalszym spadkom na funcie. Najbliższym istotnym oporem pozostaje 1,66. Krótkoterminowym oporem będzie dzisiejsze maksimum przy 1,6426.

USDJPY

Pogorszenie nastrojów w Azji sprzyjało umocnieniu się japońskiej waluty w porannej części notowań. Trudno jednak mówić o większym wzroście awersji do ryzyka. Zmiany notowań są dość niewielkie, a rynek jest stosunkowo spokojny. Dolarjen w dalszym ciągu zachowuje się stabilnie powyżej wsparcia przy 94. Brak jednoznacznego kierunku na rynkach sprzyja konsolidacji na głównych parach jenowych. Inwestorzy wyczekują na dzisiejsze dane z USA, które powinny silnie wpłynąć na notowania. Krótkoterminowym wsparciem na USDJPY będzie strefa 93,80- 94. Oporem będzie strefa 95-95,20
Wojciech Smoleński

din1brz

Podziel się opinią

Share
din1brz
din1brz