Trwa ładowanie...

Wyłudzają na cyfryzację

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że przedstawiciele platform cyfrowych wmawiają klientom, że z początkiem roku kończy się nadawanie telewizji analogowej. Naciągają ich na drogi sprzęt i grożą karami za zerwanie umów. Tymczasem polski rząd zobowiązał się do wyłączenia sygnału analogowego do 31 lipca 2013 roku.

Share
Wyłudzają na cyfryzację
Źródło: Jupiterimages
d28unpo

Gazeta opisuje działania grupy oszustów, którzy reprezentowali jedną z platform cyfrowych. Przekonywali mieszkańców gminy Hrubieszów, głównie starsze osoby, że jeśli nie kupią za kilkaset złotych nowoczesnych dekoderów i nie podpiszą umowy, to po Nowym Roku stracą dostęp do programów telewizyjnych.

Dziesięciu pracowników zamojskiego oddziału tej firmy, w tym dwóch menedżerów, zostało już zatrzymanych przez policję i usłyszało zarzuty oszustwa i tak zwanego sprawstwa kierowniczego. "Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że na terenie całego kraju działa przynajmniej kilkanaście grup wyłudzających pieniądze w podobny sposób. W Rzeszowskiem na przykład naciągacze podają się za oficjalnych reprezentantów Telewizji Polskiej i twierdzą, że przysłał ich urząd gminy. Oszuści szukają osób odbierających sygnał telewizyjny za pomocą tradycyjnych anten.

d28unpo

Podziel się opinią

Share
d28unpo
d28unpo