Trwa ładowanie...
d42p8eg

Wynagrodzenia menedżerów

W 2007 roku członek zarządu spółki giełdowej zarobił średnio 484,5 tys. zł.

Share
d42p8eg

W 2007 roku członek zarządu spółki giełdowej zarobił średnio 484,5 tys. zł, pisze "Parkiet".

Prezes firmy publicznej dostał przeciętnie 660 tys. zł, o 30 tys. zł więcej, niż wynikało z naszego zestawienia w ubiegłym roku.

Trzeba jednak zaznaczyć, że średnie zawyżają wysokie odprawy wypłacane przez spółki w momencie, gdy menedżerowie tracą stanowiska. W czołówce naszego rankingu znajdziemy wiele takich przykładów, zarówno jeżeli chodzi o szefów spółek, jak i członków zarządów.

W pierwszej trójce mamy dwa takie przypadki: Marka Józefiaka, który z Telekomunikacji Polskiej odszedł w 2006 r., ale w ubiegłym roku dostał odprawę, oraz Zbigniewa Canowieckiego, byłego prezesa Centrostalu Gdańsk.

d42p8eg

Poza tym czołowe miejsca dzięki hojnym odprawom zajęli Jacek Kseń, były już prezes Banku Zachodniego WBK, oraz Zdzisław Chabowski i Igor Chalupec, którzy opuścili: pierwszy - Dębicę, drugi - Orlen. Wyjąwszy te przypadki, najlepiej wynagradzanym menedżerem był Janusz Filipiak, prezes Comarchu, który w 2007 r. zarobił ponad 6,1 mln zł. Wysoko w rankingu znaleźli się też prezesi banków BRE i BPH - Sławomir Lachowski oraz Józef Wancer.

6444 tys. zł - Marek Józefiak, były prezes Telekomunikacji Polskiej

6122 tys. zł, Janusz Filipiak, prezes Comarchu

5692 tys. zł, Zbigniew Canowiecki, były prezes Centrostalu Gdańsk

Michał Chmielewski (więcej w "Parkiecie")

d42p8eg

Podziel się opinią

Share
d42p8eg
d42p8eg