Trwa ładowanie...

Wyprowadzka Polfy Warszawa

Za kilka lat Polfę Warszawa ze stolicą będzie łączyć już tylko nazwa - ujawnia "Puls Biznesu".

Share
Wyprowadzka Polfy WarszawaŹródło: Jupiterimages
d48tstb

Jak dowiedział się "Puls Biznesu", Polfa Warszawa szykuje się do przeprowadzki - zakład produkcyjny z warszawskiej Woli zostanie przeniesiony do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE), a dokładnie do Duchnic, gdzie grupa Polpharma - w skład której od roku wchodzi warszawska Polfa - posiada już jedną fabrykę.

Paweł Kanclerz, burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, potwierdził, że została podjęta uchwała o poszerzeniu strefy z myślą o farmaceutycznej inwestycji. - Bardzo na nią liczymy. Jest to duży projekt, bo przeniesione zostaną nie tylko magazyny, ale też produkcja - mówi Paweł Kanclerz.

Marek Indyk, dyrektor TSSE, zaznacza, że ani procedura poszerzenia strefy, ani przetargowa na inwestorów nie została jeszcze rozpoczęta. Informację "Pulsu Biznesu" potwierdził jednak Mirosław Miara, przewodniczący Solidarności w Polfie Warszawa.

- Właściciel poinformował nas, że nowa fabryka Polfy będzie gotowa pod koniec 2016 r. Decyzję o samej przeprowadzce jak najbardziej akceptujemy, pytanie, ile osób z 700-osobowej załogi znajdzie zatrudnienie w nowej lokalizacji - pyta Mirosław Miara.

d48tstb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48tstb
d48tstb