Trwa ładowanie...
d1gear7
giełda
30-06-2009 13:36

WZA PKN Orlen przerwane do 15 lipca

...

d1gear7
d1gear7

30.6.Płock (PAP) - Walne zgromadzenie PKN Orlen zostało przerwane do 15 lipca.

Wniosek o przerwę Nafta Polska uzasadniła tym, że do tej pory nie zakończył się proces legislacyjny dotyczący zmian w kodeksie spółek handlowych.

Wtorkowe walne zgromadzenie PKN Orlen miało wprowadzić zmiany w statucie, ułatwiające ochronę firmy przed wrogim przejęciem.

Zmiany w statucie mają ograniczyć prawo wykonywania głosów akcjonariuszowi, który nie przedstawi pełnych informacji o sobie, jeśli zarząd o takie wystąpi.

d1gear7

Ograniczenie może też zostać zastosowane w przypadku podejrzewania próby kumulowania akcji przez powiązane ze sobą podmioty.

W statucie ma być ponadto utrzymana uprzywilejowana pozycja Skarbu Państwa i Nafty Polskiej. Tych dwóch podmiotów nadal nie będzie obowiązywało ograniczenie do wykonywania prawa głosu z nie więcej niż 10 proc. akcji.

Wcześniej akcjonariusze PKN Orlen zatwierdzili sprawozdanie finansowe spółki za 2008 rok i zdecydowali o pokryciu straty netto za ubiegły rok. Wszyscy członkowie zarządu i rady nadzorczej płockiego koncernu otrzymali absolutoria za wykonanie obowiązków w 2008 roku. (PAP)

pif/ pr/ gor/

d1gear7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gear7