Trwa ładowanie...
dzao11g
finanse

Wzrost PKB w 2011 r. minimum 4,0 proc. - premier

...
Share
dzao11g

01.12. Warszawa (PAP) - Wzrost PKB w Polsce w 2011 roku wyniesie minimum 4,0 proc.- uważa premier Donald Tusk.

"Nie chcę dramatyzować, ale chciałbym, żeby do wszystkich w Polsce dotarło, że to co rozstrzygnie także o losach, o przyszłości Polski, rozstrzyga się nie tylko na naszym podwórku. Można powiedzieć nawet, że żyjemy w czasach bardzo swoistego paradoksu, ale ten paradoks nie może nas usypiać" - powiedział Tusk na konferencji.

"Z jednej strony mamy dane z polskiej gospodarki, choćby takie jak największa ilość zatrudnionych od roku 90., czy - dzisiaj mogę to już z całą pewnością powiedzieć - pewny wzrost minimum 4,0 proc. w skali roku, a więc znów jeden z najlepszych w Europie, a z drugiej strony nie mamy żadnych złudzeń, że przedłużający się kryzys w strefie euro - jeśli zakończy się implozją, jeśli strefa euro rozpadnie się albo wspólna waluta przestanie funkcjonować w Europie, będzie to miało naprawdę zasadnicze i bardzo przykre skutki także dla Polski i wszystkich Polaków" - dodał.

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w III kwartale 2011 roku o 4,2 proc. wobec oczekiwań rynkowych na poziomie 4,1 proc. i po wzroście w II kwartale 2011 roku o 4,3 proc.(PAP)

jba/ ana/

dzao11g

Podziel się opinią

Share
dzao11g
dzao11g