Trwa ładowanie...
d2kwt1b
akcje

Z większym animuszem

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najbardziej zyskały akcje dużych spółek ze szczególnym uwzględnieniem walorów KGHM-u i PKN Orlen. Od otwarcia ton wydarzeniom na rynku nadawała strona popytowa, która wykorzystywała niższą aktywność inwestorów do przebijania kolejnych barier technicznych.

Share
d2kwt1b

Pozytywnie oceniam fakt, iż kupujący przebili średnią z 15 sesji, która na ostatnich sesjach zdecydowanie blokowała możliwość wzrostów na WIG-20. W samej końcówce sesji kupujący przebili również linię przyspieszonego trendu spadkowego, a zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennego maksimum. Struktura ruchu, w moim odczuciu jest niewykończona, w związku z czym przyjmuję założenie, iż zwyżka będzie kontynuowana w kolejnych godzinach. Najbliższy opór znajduje się na 2205, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2228 lub też 2253. W przypadku silniejszego ruchu celem winien być poziom 2305. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2180, a sygnałem słabości będzie obecnie przebicie poziomu 2167. Kolejne wsparcie wyznacza poziom 2138, gdzie znajduje się linia krótkoterminowego trendu wzrostowego, a w razie jego przebicia istotne znaczenie winien mieć zakres 2127 i 2128. Wczorajsza sesja zapowiada walkę o nieco wyższe cele, ale w dalszym ciągu trudno jest osądzić czy zwyżka będzie jedynie silniejszą korektą spadku
z 2433 do 2090 czy też indeks zainicjował wzrost, który będzie „kompatybilny” ze wzrostem z 2018 do 2433, co oczywiście pozwalałoby liczyć na wyższe cele. Myślę, że do kreślenia bardziej optymistycznych scenariuszy konieczne jest przełamanie sekwencji coraz niższych lokalnych minimów i maksimów, co będzie miało miejsce w momencie przebicia 2305. Do tego czasu bezpieczniej będzie przyjąć, iż mamy do czynienia z silniejszą korektą.
Tomasz Jerzyk

d2kwt1b

Podziel się opinią

Share
d2kwt1b
d2kwt1b