Trwa ładowanie...
dm8z8dw

Z większym optymizmem

Wczorajsza sesja zakończyła się silnym wzrostem indeksów, a uwaga kupujących była skierowana w głównej mierze spółki o dużej kapitalizacji. WIG-20 zyskał ponad 3,4%, dzięki czemu definitywnie przebił strefę oporów w przedziale 2188-2228. W końcówce sesji nadbity został również poziom 2259, co świadczy o pewnej wierze inwestorów w dalsze wzrosty.

Share
dm8z8dw

Zamknięcie nastąpiło w rejonie dziennego maksimum, co zapewnia pozytywną wymowę sesji i zapowiada atak na kolejne opory. Najbliższy znajduje się na 2275, gdzie kończy się luka bessy, a sforsowanie tego poziomu winno przekładać się na test 2320. Ten ostatni pułap ma istotne znaczenie, a jego przebicie będzie przełamywało negatywna sekwencję coraz niższych lokalnych maksimów, co z kolei będzie świadczyło, iż indeks wchodzi w fazę silniejszej zwyżki. Prawdopodobnie w dalszym ciągu wzrost będzie miał charakter korekty, ale potencjalny zasięg będzie można podnieść do pułapu 2452-2488. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2253, a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na 2232, gdzie znajduje się linia krótkoterminowego trendu wzrostowego oraz na 2228 wynikający z wcześniejszego lokalnego maksimum. Jeśli zwyżka ma być kontynuowana ten ostatni pułap nie powinien zostać przebity, w odwrotnym przypadku ruch będzie traktowany jako ruch korekcyjny. Kolejne wsparcia to 2194 oraz 2139.
Wczorajszą sesję oceniam pozytywnie i spodziewam się kontynuacji wzrostu w perspektywie najbliższych dni. Nieco dłuższa perspektywa będzie uzależniona od zachowania indeksu na 2320, bo do dalszej zwyżki pokonanie tego pułapu wydaje się konieczne. Wczoraj najwięcej zyskiwały akcje spółek, które odnotowały największe spadki w ostatnich miesiącach (w obrębie WIG-20). Z krótkoterminowymi oporami poradziły sobie akcje Getinu i Lotosu, co z kolei winno przekładać się na kontynuację odbicia na tych walorach. Celem dla Lotosu winien być poziom 26,20, natomiast w przypadku Getinu najbliższy opór znajduje się na 8,23. Ewentualne jego pokonanie będzie zapowiadało test 9,13.
Tomasz Jerzyk DM BZ WBK

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

dm8z8dw

Podziel się opinią

Share
dm8z8dw
dm8z8dw