Trwa ładowanie...

Zabił się po kontroli skarbowej

W ciągu dwóch tygodni cztery osoby targnęły się na swoje życie, podaje "Gazeta Polska Codziennie", według której przyczyną wielu samobójstw jest coraz trudniejsza sytuacja materialna i patologie w urzędach.

Zabił się po kontroli skarbowejŹródło: Jupiterimages
d3a6m1i
d3a6m1i

Na poparcie tej tezy dziennik przytacza historię Jana Gródka, rolnika spod Jeleniej Góry. Kilka dni temu wybrał on śmierć, po tym jak urząd kontroli skarbowej nakazał mu zapłatę ponad 1 mln zł.

Zanim mężczyzna wjechał rozpędzonym samochodem do pobliskiego zalewu, zostawił pożegnalny list. Jego treść nie pozostawiła rodzinie żadnych wątpliwości: "Do mojej śmierci pośrednio przyczyniła się kontrola Urzędu Kontroli Skarbowej".

Urzędnicy uznali, że nie rozliczył się z VAT-u za sprzedane grunty. Tyle, że wcześniej skarbówka przedstawiła mu interpretację przepisów, mówiącą, że grunty sprzedane na cele rolnicze nie są "owatowane".

Dr Agata Wysocka-Studzińska, psychiatra specjalizujący się w problematyce samobójczej podkreśla, że wiele przypadków targnięcia się na swoje życie jest reakcją na patologie w urzędach i instytucjach publicznych.

d3a6m1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a6m1i