Trwa ładowanie...

Zabójcze tostery atakują

Chcesz kupić nowe AGD? Uważaj! Niebezpieczeństwo czai się ze strony frytkownic, tosterów, blenderów, czajników elektrycznych czy żelazek. Niektóre sprzęty mogą zagrażać życiu i bezpieczeństwu kupujących - "Dziennik Gazeta Prawna".

Zabójcze tostery atakująŹródło: Flickr, fot: polapix
d48lv2b
d48lv2b

Przed felernymi produktami przestrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tandety na naszym rynku jest coraz więcej. Od początku roku UOKiK wydłużył rejestr wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami o 107 pozycji i obejmuje już 1,4 tys. pozycji. Coraz więcej na tej liście jest drobnego AGD - to już 60 proc. wszystkich produktów o zanegowanej przez UOKiK jakości.

Przykładowo od blenderów odpadają ostrza, tostery dostają samozapłonu, w czajnikach dochodzi do zwarć, a z frytkownic wycieka gorący olej. Bardzo często brakuje instrukcji obsługi w języku polskim, a zdarzają się też takie z np. angielskimi wtyczkami.

d48lv2b

Najczęściej są to produkty nieznanych, egzotycznych marek, sprzedawane na bazarach czy w marketach. Jak twierdzi Wojciech Konecki, dyrektor generalny Stowarzyszenia Producentów Sprzętu AGD, taki towar, sprzedawany często za 30 proc. wartości oryginalnego sprzętu sprawdzonej firmy, to chłam, który zarówno szkodzi konsumentom, jak i podważa zaufanie do renomowanych wyrobów.

UOKiK podaje nazwy firm, które są na cenzurowanym. Jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna", na liście bubli często pojawia się firma Cookworks Signature, są tam również Argos czy George Foreman.

Sytuacja może się poprawić, gdyż coraz więcej producentów ze względów logistycznych i jakościowych przenosi swoje fabryki z powrotem z Chin do Europy. Jednym z ich przyczółków staje się Polska.

d48lv2b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48lv2b