Trwa ładowanie...
d337kxz
d337kxz
Puls Biznesu
Moje finanse

Zamiast debiutów będą przejęcia

Po giełdowej przecenie będzie można taniej przejmować spółki. Także spoza GPW - pisze "Puls Biznesu".
Share
d337kxz

Kiedy giełda idzie w dół, nie wszyscy się martwią. Dla funduszy private equity (PE) i dużych spółek może to być wymarzona okazja do zakupów. Okazji szuka już największy fundusz PE w Polsce — Enterprise Investors. Ale nie tylko on. Eksperci mówią: można już kupować.

Twierdzą, że jeszcze rok temu zarządy firm planujących przejęcia skarżyły się, iż ceny są wygórowane, a właściciele spółek, które były na celowniku, odwlekali zakończenie rozmów. Teraz firmy jedna po drugiej odkładają debiut giełdowy na „lepsze czasy”. Poszukają pieniędzy gdzie indziej?

_ Nie tylko się tego spodziewamy, ale nawet zamierzamy w tym uczestniczyć. Grupa naszych specjalistów będzie pukać do spółek, które wybierały się na giełdę, i przekonywać je, by zainteresowały się naszą propozycją. Inna grupa będzie przyglądać się spółkom giełdowym, czy nie warto kupić pakietu kontrolnego ich akcji _ — mówi Jacek Siwicki, prezes i członek rady dyrektorów Enterprise Investors.

d337kxz

Już widać zwiększone zainteresowanie przejęciami.

_ Istnieje związek między spadkami na giełdzie oraz rynkiem fuzji i przejęć. W ostatnim okresie rośnie zainteresowanie transakcjami tego typu _— mówi Rafał Skowroński, dyrektor departamentu doradztwa w pionie bankowości inwestycyjnej BZ WBK.

Dodaje, że rosną szanse tych transakcji, które były w zawieszeniu ze względu na różnice zdań w sprawie ceny.

Więcej na ten temat w "Pulsie Biznesu".

Polecamy:
» Codzienny przegląd prasy ekonomicznej

d337kxz

Podziel się opinią

Share
d337kxz
d337kxz