Trwa ładowanie...
d39ptsl
d39ptsl

Zapisy na akcje Opteam przedłużone do 16 lipca

...
Share
d39ptsl

02.07. Warszawa (PAP) - Zapisy na 1,4 mln akcji serii D spółki Opteam zostały przedłużone do 16 lipca - poinformowała spółka w komunikacie.

"Mimo, że skala oferty jest stosunkowo niewielka, zainteresowanie naszymi akcjami wśród inwestorów jest widoczne. Jednak sytuacja na giełdach w ciągu ostatnich dni zdecydowanie nie sprzyja popytowi (...) - powiedział cytowany w komunikacie Janusz Bober, prezes spółki.

"Zdecydowaliśmy się na wydłużenie terminu zapisów, zakładamy bowiem, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rynek się ustabilizuje" - dodał.

d39ptsl

Pierwotnie ostatni dzień zapisów wyznaczono na 2 lipca.

Cen emisyjną akcji serii D ustalono na 5,44 zł.

Dla inwestorów instytucjonalnych spółka przeznaczyła 1.050.000 akcji, natomiast w transzy otwartej jest 350.000 walorów.

Większą część środków pozyskanych z emisji (5 mln zł) Opteam zamierza przeznaczyć na rozwój centrum obsługi kart płatniczych - spółki Polskie ePłatności SA.

d39ptsl

Opteam, działający na rynku usług IT od 1988 r., specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu systemów opartych o technologie kart elektronicznych oraz oprogramowania dla terminali płatniczych. Firma zajmuje się również dostarczaniem i integracją zaawansowanych rozwiązań informatycznych w zakresie bezpieczeństwa danych, budową sieci teleinformatycznych oraz centrów przetwarzania danych, a także wdrażaniem fiskalnych systemów sprzedaży. (PAP)

seb/ asa/

d39ptsl

Podziel się opinią

Share
d39ptsl
d39ptsl