Trwa ładowanie...
finanse
22-02-2011 14:16

Zarobki w działach personalnych

Kto i ile w ubiegłym roku zarobił najwięcej w dziale personalnym? O zróżnicowaniu płac wewnątrz działu decydował przede wszystkim poziom zarządzania oraz znajomość języka angielskiego.

Zarobki w działach personalnych
d9xjmk5
d9xjmk5

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na wysokość płac w działach personalnych była znajomość języka angielskiego. Mediana wynagrodzenia kierownika, który znał język angielski „średnio” to 5 450 PLN brutto. Z drugiej strony kierownicy znający ten język „bardzo dobrze” zarabiali 7 445 PLN. Specjaliści znający j. angielski bardzo dobrze zarabiali o 1 000 PLN więcej od kolegów znających go słabo.

Korzystny wpływ znajomości języka angielskiego na wysokość wynagrodzenia wynikał głównie z tego, że osoby dobrze go znające częściej znajdowały pracę w lepiej płacących firmach z dominującym kapitałem zagranicznym. Dobrze wynagradzani byli również pracownicy działów HR w takich branżach jak ubezpieczenia (mediana 6 800 PLN), telekomunikacja (6 000 PLN), bankowość (5 500 PLN) czy IT (5 100 PLN). Z drugiej strony, poniżej 3 000 PLN brutto zarabiali pracownicy działów personalnych w sektorze publicznym, służbie zdrowia, nauce i szkolnictwie.

Barbara Woźniak

  • mediana (zwana też wartością środkową ) to w statystyce wartość cechy w szeregu uporządkowanym, powyżej i poniżej której znajduje się jednakowa liczba obserwacji.
d9xjmk5

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl )

d9xjmk5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9xjmk5