Trwa ładowanie...
poradnik
30-05-2011 12:08

Zarządzaj swoim czasem!

Jak w krótszym czasie wykonać więcej zadań i uniknąć stresu? Jak być lepiej zorganizowanym i osiągać lepsze wyniki w pracy? Jak mieć więcej czasu dla rodziny, dla siebie, na uprawianie sportów czy na spotkania towarzyskie? W zarządzaniu czasem pomoże nowe szkolenie on-line Akademii PARP „Umiejętności osobiste”.

Zarządzaj swoim czasem!Źródło: Jupiterimages
d1ixbm3
d1ixbm3

Zarządzanie czasem to organizacja siebie i swojej pracy w czasie. Polega na planowaniu zadań w takiej kolejności czasowej, aby w jak najkrótszym czasie lub określonym terminie i przy minimalnych nakładach osiągnąć swoje cele.

Dlaczego niektórym brakuje czasu, a inni mają go za dużo? Brak znajomości technik zarządzania czasem lub brak konsekwencji w ich stosowaniu to przyczyny złego planowania swojego dnia. Jak temu zaradzić?

- Czas to jedna z najcenniejszych rzeczy, jaką posiadamy. Jeśli zostanie wykorzystany niewłaściwie lub wcale - tracimy go bezpowrotnie - mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. Często można popaść w pułapki niewłaściwego rozumienia czasu. Jednym z nich jest przekonanie, że w przyszłości będziemy mieć więcej czasu niż teraz. Pojawiają się myśli: „zrobię to jutro, w przyszłym tygodniu, za miesiąc, jak będę mieć więcej czasu”. Nic bardziej mylnego! Czasu nigdy nie będzie więcej. Kolejną pułapką jest przekonanie, że czas można zaoszczędzić.

d1ixbm3

Dzięki dobrej organizacji w czasie można zwiększyć swoją efektywność osobistą. Aby być efektywnym, powinno się mieć cel, wiedzieć, jakie zadania przyczynią się do osiągnięcia tego celu, a także znaleźć czas na te zadania.

Korzyści wynikające z lepszego zarządzania czasem to realizacja zadań mniejszym nakładem sił, większe poczucie kontroli oraz szybsze osiąganie celów zawodowych i prywatnych. Dzięki planowaniu zadań własna praca będzie lepiej zorganizowana, pojawi się mniej błędów popełnianych podczas realizacji zadań.

Więcej o efektywnym zarządzaniu czasem można znaleźć w nowym szkoleniu on-line Akademii PARP „Umiejętności osobiste”. Oprócz tego tematu przedsiębiorcy z MSP zdobędą wiedzę z metod ustalania celów, priorytetów i zadań, walki ze stresem oraz autoprezentacji.

„Umiejętności osobiste” to już 27 bezpłatne szkolenie internetowe Akademii PARP, dostępne na portalu www.akademiaparp.gov.pl. Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę.

Więcej informacji:
msp@akademiaparp.gov.pl
Infolinia 801 444 MSP (czyli 801 444 677)

d1ixbm3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ixbm3