Trwa ładowanie...
nowy jork
30-05-2008 14:47

Zawalił się dźwig i zabił 2 osoby, 2 ranił

Ogromny dźwig zawalił się w
piątek rano na budowie wysokościowca mieszkalnego na Manhattanie w
Nowym Jorku. Śmierć poniósł operator dźwigu i jeden robotnik
budowlany. Inny robotnik i przechodzień są ranni.

Zawalił się dźwig i zabił 2 osoby, 2 raniłŹródło: PAP, fot: Peter Foley
d42f1v0
d42f1v0

Informacje te przekazał burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg.

Według burmistrza złamało się ramię dźwigu i roztrzaskało się, spadając na 32-piętrowy budynek i częściowo go uszkadzając. W nagraniu wideo widać zniszczone balkony i ciągnącą się przez kilka pięter ogromną dziurę w murze.

_ Odgłos był taki, jakby uderzył piorun, a potem jakby nastąpiło trzęsienie ziemi _ - powiedział mieszkający w pobliżu budowli Peter Barba.

Bloomberg poinformował też, że z siedmiu sąsiednich budynków ewakuowano ludzi. Badana jest też stabilność stojącej na ziemi części dźwigu.

d42f1v0

Pracownicy miejskiego wydziału budowlanego byli w czwartek na miejscu budowy wieżowca "The Electra" po otrzymaniu skargi, że dźwig transportuje elementy budowlane nad ulicą, co stanowi pogwałcenie przepisów - powiedział w piątek główny inspektor budowlany LiMandri.

Bloomberg powiedział w miejscowym radiu, że bezpieczeństwo publiczne jest priorytetem i władze miasta "nie będą tolerować takich wypadków".

_ To jest nie do zaakceptowania. Ludzie przechodzący obok budowy nie mogą być narażeni na ryzyko _ - dodał.

Do podobnej katastrofy doszło w połowie marca również na Manhattanie; zginęło wtedy siedem osób. Dźwig przytwierdzony był do ściany budowanego wysokościowca, który miał ukończonych 19 z docelowych 44 kondygnacji. Do wypadku doszło podczas wydłużania żurawia w związku z budową kolejnego piętra.

d42f1v0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42f1v0