Trwa ładowanie...

Zbudowali Narodowy, teraz upadną

Kontrakt na Stadion Narodowy uderza w kolejnego udziałowca konsorcjum budującego obiekt. "Puls Biznesu" pisze, że w przyszłym miesiącu sąd rozpatrzy dwa wnioski o upadłość likwidacyjną Alpine Construction Polska.

Zbudowali Narodowy, teraz upadnąŹródło: PAP
d3r8o5h
d3r8o5h

Spółka nie komentuje wniosków. Jednak, jak czytamy w "Pulsie Biznesu", o kłopotach ACP z płynnością może świadczyć opóźnienie jednej z większych inwestycji - budowy siedziby Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. W sierpniu podwykonawcy Alpine wstrzymali prace, bo nie mogli się doczekać zapłaty zaległych faktur. We wrześniu zaległości zostały uregulowane.

Z rozmów z kontrahentami ACP wynika, że swoje kłopoty firma tłumaczy głównie problemami z należytym rozliczeniem budowy Stadionu Narodowego. Konsorcjum upadłych PBG, Hydrobudowy i trzech spółek Alpine (w tym ACP) domaga się od inwestora - Narodowego Centrum Sportu - około 400 mln złotych za dodatkowe prace i koszty wydłużenia terminu realizacji projektu. Sprawa nie jest jednoznaczna, bo roszczenia są obustronne. Więcej - w "Pulsie Biznesu".

d3r8o5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r8o5h