Trwa ładowanie...
d26di0h
Waluty

Złotówka święci triumfy

W pierwszej części dzisiejszego dnia poznaliśmy serię zaskakująco dobrych danych z europejskiej gospodarki.
Share
Złotówka święci triumfy
Źródło: WP.PL
d26di0h

Zamówienia w przemyśle w Niemczech niespodziewanie wzrosły o 3,3% m/m przy prognozach spadku o 0,6% m/m. Rynki błyskawicznie zareagowały na to poprzez umocnienie się Euro względem innych walut oraz wzrosty na europejskich giełdach. Pamiętać należy jednak, że są to dane miesięczne i mają niewielkie znaczenie. Ponadto kwiecień zazwyczaj jest miesiącem, w którym rozpoczynane są wszelkie konstrukcje oraz budowy.

Druga część dzisiejszego dnia przyniosła decyzję Banku Anglii. Postanowił on pozostawić stopy procentowym na tym samym poziomie 0,5%. Decyzja ta nie miała większego wpływu na rynek.

Ważniejszą informacją była jednak decyzja Europejskiego Banku Centralnego. Zdecydował się on zredukować główną stopę procentową o 0,25% do poziomu 1%. Taki krok był zgodny z oczekiwaniami.

d26di0h

Najważniejsza dzisiaj informacją jest wypowiedź szefa Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Tricheta. Powiedział on, że wcale nie ma jasności, że to cięcie kosztów pieniądza jest ostatnim w cyklu. Podkreślił jednocześnie, że stopa depozytowa nie powinna spaść poniżej poziomu 1%.

Na wieczór dnia dzisiejszego zaplanowana jest wypowiedź Bena Bernanke oraz wyniki testów wrażliwości amerykańskich banków.

EUR/USD

W dniu dzisiejszym para EUR/USD nie zdołała trwale pokonać wsparcia na poziomie 1,3322, gdzie występują manima kilku świec o interwale dziennym oraz obszar Fibonacciego. Następnie podążyła w kierunku poziomu 1,3437 o godzinie 15:15. O godzinie 15:57 figura ta notowana była na poziomie 1,3384.
Rynek Polski i regionu W dniu dzisiejszym nie poznaliśmy żadnych danych z Polski. Usłyszeliśmy jednak wypowiedź ministra Jacka Rostowskiego na temat naszego budżetu. Zapowiada on, że na chwilę obecną wpływy są na zakładanym poziomie i panuje względna równowaga. Stwierdził również, że jeżeli zaczną się jakieś problemy to nie będzie się wahał z podniesieniem podatków.

d26di0h

EUR/PLN

Para EUR/PLN przyniosła dzisiaj spore wahania. W pierwszej połowie dnia cross ten rósł do poziomu 4,3772 osiągniętego o godzinie 8:35. O godzinie 15:10 rozpoczęła się fala spadkowa, która wniosła notowania aż do poziomu 4,2935.
USD/PLN

Para USD/PLN przez cały dzisiejszy dzień odnotowywała silne fluktuacje. Ruch w górę rozpoczął się o godzinie 7:50 z poziomu 3,2722 skończył się on o godzinie 8:15 na poziomie 3,2989. Po tej godzinie nastąpiło znaczne umocnienie złotego i wzrost pary USD/PLN do poziomu 3,1989.
Michał Wojciechowski
analityk rynków finansowych
AMB Consulting

d26di0h

Podziel się opinią

Share
d26di0h
d26di0h