Trwa ładowanie...
dqixe03
Dom Maklerski BOŚ
Waluty

Złoty szybko odrobił straty

Mimo obserwowanej słabości notowań EUR/USD, złoty podążył dzisiaj inną drogą. Naszą walutę wsparły przede wszystkim pozytywne wyniki przetargu obligacji OK1012 i PS0415, a także słowa ministra Rostowskiego i premiera Tuska, jakie padły w Sejmie.
Share
Złoty szybko odrobił straty
Źródło: DM BOŚ
dqixe03

Pierwszy z nich przyznał, iż nie ma zagrożenia dla stabilności publicznych finansów, chociaż nie można zupełnie wykluczyć ryzyka naruszenia progu 55 proc. długu do PKB w perspektywie najbliższych trzech lat. Drugi zapowiedział przedstawienie na jesieni pakietu ustaw okołobudżetowych, które będą zawierały m.in. propozycje reform strukturalnych, w tym cięcia w administracji. W efekcie po południu za euro płacono 3,99 zł, a dolar potaniał do 3,03 zł. Jak widać zagraniczni inwestorzy cały czas kupują zapewnienia gabinetu Donalda Tuska i tak może być dopóty któraś z agencji ratingowych nie skrytykuje tych działań, podkreślając brak radykalnych reform w finansach. Bo uwzględniając tylko dane nt. tempa wzrostu gospodarki można przecież stwierdzić, że złoty jest niedowartościowany…

Na rynku międzynarodowym poznaliśmy lepsze dane z USA nt. szacunków ADP dotyczących wzrostu etatów w sektorach pozarolniczych w lipcu (42 tys.) i odczytu ISM dla usług (nieoczekiwany wzrost w lipcu do 54,3 pkt.). Niezależnie od tego EUR/USD potaniał przebijając barierę 1,3180, co może sugerować rychły test wskazywanych rano 1,3122.

EUR/USD: Złamanie 1,3180 otwiera drogę do testu poziomu 1,3122, który wyznaczany jest przez 38,2 proc. zniesienie spadków z pierwszego półrocza 2010 r. Jeżeli rynek nie zejdzie niżej to nie będzie obaw o przedłużenie korekty – wskaźniki nie dają na razie sygnałów odwrócenia trendu.

Marek Rogalski
analityk DM BOŚ (BOSSA FX)

| Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A |
| --- |

dqixe03

Podziel się opinią

Share
dqixe03
dqixe03