Trwa ładowanie...

Zmarnowana okazja

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najsłabiej zachowały się akcje małych i średnich spółek. Zdecydowanie negatywna szerokość rynku zdaje się potwierdzać zachowanie indeksów, co jest zdumiewające na tle zauważalnych wzrostów na rynkach zachodnioeuropejskich, nie wspominając już o parkietach amerykańskich.

Zmarnowana okazjaŹródło: SPENCER PLATT / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / AFP
d3apxne
d3apxne

W pierwszej części sesji indeksy naruszyły ostatnie lokalne maksima, ale motyw ten nie przełożył się na dalsze zakupy. W kolejnych godzinach indeksy osuwały się pod własnym ciężarem, a na słabszą postawę małych i średnich spółek wpłynęła dodatkowa podaż na końcowym fixingu. WIG-20 po otwarciu wyznaczył dzienne minimum na 2399, by jeszcze przed południem nadbić szczyt na 2415. W kolejnych godzinach indeks oddawał sukcesywnie wcześniejszy wzrost. Obraz techniczny nie uległ w dalszym ciągu zmianie, a indeks znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym i przebywa w rejonie wsparcia wynikającego z równości fal spadkowych na 2400. Struktura spadku od szczytu na 2505 jest typowa dla korekt (zygzak), ale na razie nie widać popytu, który byłby w stanie zainicjować kolejną falę wzrostową. Najbliższy opór znajduje się na wczorajszym wierzchołku na 2416, a w razie jego pokonania będę oczekiwał na test 2425.

W razie silniejszego wzrostu podaż winna pojawić się na 2438 lub też na 2448. Kolejny opór znajduje się na 2459, gdzie kończy się luka bessy i gdzie aktualnie znajduje się linia trendu spadkowego. W przypadku jej przebicia będę oczekiwał na test 2478, który jest kluczowym oporem w krótkim terminie. Jego pokonanie będzie potwierdzało korekcyjny charakter spadku i zapowiadało atak na 2505 lub też 2526. Najbliższe wsparcie to 2396, a przełamanie tego poziomu będzie sugerowało test 2371. W moim odczuciu jest to ważny poziom i jeśli wzrost ma być kontynuowany nie powinien zostać przełamany. Kolejne wsparcia to 2348-2351 oraz minimum na 2299.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33455/140702_bp.pdf )
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d3apxne

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3apxne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3apxne